Před sebou máte můj pravidelný měsíční report výsledků mého AOS – automatický obchodní systém. Za sebou mám zobchodovaných 11 měsíců. Uvidíme, co přinese prosinec, nicméně už teď vím, že můj AOS na akcie opět nezklamal. Kompletnímu zhodnocení za uplynulý rok se budu věnovat v příštím reportu, takže v dnešním reportu se budu věnovat čistě výsledkům za uplynulý měsíc listopad 2017.

Jak se obecně dařilo akciovým trhům v US? Trhy opět long. Za poslední dobu nic nezvyklého, nicméně pro swingové obchodníky jako jsem já, ne úplně ideální situace. Po pravdě, ruku na srdce, tento rok i přesto že trh jde jasným směrem, se mi vůbec nelíbí. Ano, vydělávám, ale v takových tržních podmínkách se mi neobchoduje moc pohodlně. Samozřejmě, někdo může namítat, ale za prvé, každému vyhovuje něco jiného a za druhé, při zpětném pohledu na levou stranu grafu vypadá vše jasně, ale zobchodujte to v reálném čase teď a tady. Každopádně, můj AOS naštěstí žádné výmluvy jako já nemá :-D

US akcie, reprezentované akciovým indexem S&P500 (sleduji etfko SPX), za listopad vykázali zisk +2,8%. Připravovaná daňová reforma, pozitivní přístup Trumpa snad úplně ke všemu, naivita individuálních investorů, atd. trhy ženou neustále nahoru. Za listopad v podstatě jediná korekce, jinak jednoznačný long.

S&P500 listopad 2017

Nyní se podívejme jak si v listopadu 2017 vedl můj AOS

Za dané období realizoval AOS celkem 19 obchodů, což je nadprůměr co se týče měsíčního počtu obchodů. 4 obchody byly ztrátové a 15 obchodů bylo ziskových, jedná se tedy o 79% úspěšnost ziskových obchodů. Za měsíc listopad 2017 tedy můj automatický obchodní zisk realizoval ZISK ve výši +2,77% počátečního kapitálu. AOS výsledkově tento měsíc kopíroval akciový index S&P500, kdy se mi jej sice nepodařilo překonat, nicméně dlouhodobě jsem výsledkově a co se týče stability výsledků vysoce nad ním.

AOS – listopad 2017 výpis účtu

Podívejte se, jak můj AOS obchodoval v předešlých měsících:

Výsledky AOS červenec 2017 +3,36%

Výsledky AOS srpen 2017 -5,35%

Výsledky AOS září + říjen 2017 +9,29%