Celosvětový broker, lídr v oblasti elektronického obchodování, Interactive Brokers, zdokonaluje svou obchodní platformu TWS!

Osobně toto ze strany Interactive Brokers považuji za obrovský krok kupředu, jelikož doposud platforma TWS z pohledu analytických funkcí grafů značně pokulhávala za svou konkurencí a práce s cenovými grafy byla z mého pohledu naprosto katastrofální a nedostatečná. Pro analýzy cenových grafů jsem tedy využíval jiné nástroje a platformy (zejména TradingView).

Ale POZOR ;-) Poslední verze platformy TWS nyní přináší Advanced Charting (pokročilé grafy).

Zobrazení Advanced Chart v platformě TWS brokera Interactive Brokers

Tyto pokročilé grafy poskytují robustní nástroje pro analýzu a vytváření nejrůznějších vizualizací cenových grafů, které jsou jak sofistikované, tak snadno ovladatelné. V cenovém grafu můžete nově přidávat celou řadu price action formací, přidávat poznámky, využívat přizpůsobitelné trendové čáry a unikátní studie a indikátory.

Pokročilé analytické nástroje platformy TWS brokera Interactive Brokers

Významnou funkcí pokročilých grafů je tzv. multicharting, tedy chcete-li si zobrazit více grafů s týmiž základními údaji, ale s různými časovými rámci (timeframe) a studiemi. Přidejte více oken pokročilého grafu a vypněte seskupování oken. Poté do každého grafu přidejte požadované podklady a další obsah.

Multicharting v platformě TWS brokera Interactive Brokers

Zkušení obchodníci si jistě všimnou velmi blízké podobnosti s hojně využívanou analytickou platformou TradingView. Podobnost není čistě náhodná, tito dva velikáni se totiž dali dohromady, na TradingView poskytla IB toto svoje významné know-how.

Přes brokera Interactive Brokers obchoduji a jeho služeb využívám již déle než 10 let. Je pro mě toto vylepšení prakticky přínosné?

Pro veškeré analýzy cenových grafů využívám TradingView. Ačkoliv celý tento počin ze strany IB hodnotím pozitivně, tak v současné době nezvažuji, že bych své analýzy přesunul do platformy TWS, kde jsem doposud prováděl pouze exekuce obchodů. Důvod je prostý. Platforma TradingView totiž funguje jako webová aplikace. K této a tedy k mým veškerým analýzám cenových grafů mám přístup z jakéhokoliv počítače, kdekoliv, a to aniž bych musel instalovat další dodatečný software.

Výhodou určitě je, že budete provádět vše na jednom místě, v jedné platformě. Navíc pokud jste klienty Interactive Brokers, tak na rozdíl od TradingView (pokud se nebaví o free verzi s omezenými funkcemi a reklamami), je toto zdarma. Nemusíte tedy platit žádné poplatky navíc.