Obchodování na burze je zcela seriózní byznys a dalo by se přirovnat ke klasickému podnikání. Stejně tak jako u každého jiného podnikání, ještě než začneme obchodovat, musíme mít připraven strategický plán, byznys plán.

Úspěšné obchodování zahrnuje víc než jen přečtení několika článků a knih. My se dnes podíváme na to, jaké kroky je nutné učit ještě před tím, než vůbec začneme obchodovat s reálnými financemi. Ukážu Vám soupis základních kroků, které je potřeba učinit a úspěšně tak nastartovat svou obchodnickou kariéru.

  1. Proč začít?

První krok je čistě psychologický a vychází z naší hlavy. Říká se, že nejtěžší je vůbec začít, učinit ten první krok. Tento bod hodně souvisí s motivací. Jakou máte motivaci k tomu, abyste začali obchodovat na burze? Proč chcete obchodovat na burze? Přesně na takové a mnohé další otázky musíte umět jednoznačně odpovědět, než vůbec začnete. Právě motivace bude v začátcích tím jediným hnacím motorem. Fáze učení se je těžká, protože v začátcích člověk vlastně investuje svůj čas do něčeho nejistého a taky hlavně v začátcích pracuje v podstatě bez odměny.

Obchodování na burze je jeden z nejlepších byznysů vůbec. Víte proč? Obchodovat může každý a zcela bez předsudků. Nerozhoduje zde vzdělání. Měřítkem úspěchu jsou pouze a jen naše výsledky. Neexistuje zde žádná korupce, tím pádem se jedná o zcela fair play byznys. K dispozici máme nepřeberné množství různých nástrojů, vybrat si tak může každý. Obchodování na burze nám nabízí v podstatě neomezené finanční možnosti. Navíc je časově nenáročné. Myslím si, že právě tyto důvody jsou obrovskou motivací pro každého začínajícího obchodníka.

Musíte se uvědomit, že stejně jako každé jiné podnikání a obchodování na burze s sebou nese jistá rizika. Ať už je to riziko investovaného času nebo investovaného kapitálu, my jako obchodníci, si tato rizika musíme uvědomit a plně je přijmout. Protože jedině tak nás případný neúspěch nesrazí na kolena. Zase na druhou stranu, jedno čínské přísloví říká: 7x upadni, 8x vstaň.

Již od začátku si musíte osvojovat základní obchodní návyky, které souvisí právě s Vaší psychikou. Říká se, že obchodování na burze je většinou o obchodníkově hlavě. Právě proto bychom tento krok neměli podcenit.

  1. Kde začít?

Tento krok zahrnuje nabytí teoretických znalostí. Můžeme čerpat z různých zdrojů, jako například odborné články, knihy, kurzy a až po mentoring a coaching, který je již komplexnější a dalo by se říct, že právě kvůli svému individuálnímu přístupu, nejideálnějším řešením. V rámci projektu Burza pro každého nabízím všechny formy vzdělávání, takže jste určitě na správné adrese. Návštěvníky svých stránek vzdělávám. Publikoval jsem několik ebooků a videí, pravidelně píšu odborné články, dávám nahlédnout pod pokličku svého vlastního obchodování, přináším investiční tipy, jsem autorem online kurzu pro burzovní začátečníky a do budoucna chystám spoustu dalších exkluzivních akcí.

Tento krok zabere poměrně dost času. Během období získávání teoretických znalostí se naučíte jaké obchodní nástroje a produkty se dají obchodovat na burze. Produktů je opravdu strašně moc a každý produkt má svá specifika vlastnosti, o kterých byste měli vědět. Dále naučíte, jakým způsobem lze analyzovat trhy a pomocí těchto analýz následně vydělávat. V rámci tohoto kroku byste již měli pomalu ujasňovat Vaše priority. Obchodovat byste totiž měli ten produkt prostřednictvím toho nástroje, který bude sedět Vaší povaze. Obchodování na burze by Vám totiž mělo přinášet nejen peníze, ale mělo by Vás taky bavit a neměli byste se cítit během obchodování nepříjemně. Přeci, právě z těchto důvodů jste se rozhodli s obchodováním začít.

  1. Jak začít?

Posledním krokem je praxe.

Obchodování na burze je ve své podstatě jednoduché, ale bez určitých znalostí a předchozího studia rozhodně neuspějete. Obchodovat na burze může kdokoliv, ovšem ne každý zde uspěje. Sami byste se divili tomu, kolik obchodníků vstupuje na trhy bez nabytých znalostí a určité odbornosti. Obchodování na burze je řemeslo. Jedna věc jsou teoretické znalosti a věc druhá jsou znalosti praktické. Bez teoretických znalostí nám bude praxe k ničemu a naopak. Jak jsem již řekl v předchozím bodu, teoretické znalosti se dají čerpat různými způsoby. Praktické zkušenosti získáte pouze a jen samotným obchodováním. Obrovskou výhodou burzovního byznysu je, že tyto praktické znalosti můžete získat bez jakýchkoliv nákladů a rizika. Existují nástroje, které nám umožňují trénovat na historických datech nebo obchodovat živé trhy s fiktivním kapitálem. Těmto nástrojům se říká backtesting a papertrading. My máme možnost backtestovat, tzn. analyzovat trhy na historických datech. Prostřednictvím papertradingu máme možnost na demo účtu obchodovat v reálných podmínkách trhu s fiktivními penězi, tzn. úplně bez rizika. Jakmile takto získáme praktické zkušenosti, můžeme kompletně připraveni přejít do akce a nic nás tam nepřekvapí.

[feature_box_creator style=“1″ width=““ top_margin=““ bottom_margin=““ top_padding=““ right_padding=““ bottom_padding=““ left_padding=““ alignment=“center“ bg_color=““ bg_color_end=““ border_color=““ border_weight=““ border_radius=““ border_style=““ ]

Začínáte na burze?

Chcete se naučit obchodovat?

Chcete získat nový stabilní zdroj příjmu?

Pak je přímo pro Vás určen můj nový kurz obchodování na burze pro začátečníky!
V kurzu se naučíte vše potřebné pro Váš úspěšný start na finančních trzích.

product-design-table-white (1)

>>> ZAČÍT VYDĚLÁVAT NA BURZE <<<

[/feature_box_creator]