Před sebou máte nyní třetí díl burzovního seriálu, jehož cílem je zdokumentovat vývoj konkrétního obchodníka, ztrátového obchodníka a jeho přerod v ziskového obchodníka. S tímto obchodníkem pracuji v rámci TRADING mentoringu již 6. měsíc.

V 1. díle jsem popsal obchodníkovi aktuální pocity a jeho uvědomění. Citoval jsem jeho autentický pocit ze zmatku, který prožívá, kdy tento definoval slovem „GULÁŠ V HLAVĚ“.

Ve 2. díle jsem shrnul obchodníkovi dosavadní zkušenosti a jeho dosavadní cestu, včetně jeho obchodních stylů a např. konkrétního obchodu včetně chyby, které se dopustil. Tento díl jsem nazval trefně „Moje traderská dráha je klikatá“.

Na začátek dnešního 3. dílu se podíváme na moje dosavadní postřehy k danému obchodníkovi. Shrnu jeho přednosti, díky kterým má dle mého názoru šanci uspět. Pro mnohé toto může posloužit jako předloha k tomu, co podle mě důležité, aby se obchodník dokázal efektivně posouvat kupředu:

[bullet_block large_icon=“6.png“ width=““ alignment=“center“]

  • V prvé řadě oceňuji jeho pozitivní přístup a sebemotivaci. I přes řadu neúspěchů, které má za svou prozatímní kariéru za sebou, je schopen neustále na sobě makat. Opravdu pravidelně se věnuje studiu trhů a analýzám.
  • Trading miluje a chce uspět.
  • Uvažuje logicky, věci se snaží především pochopit, nechce jen slepě něco kopírovat. Jsem schopen mu poskytnout teoretický základ a vše mu ukázat na praktických příkladech, nicméně ten poslední krok musí udělat on sám. Musí mu to vše v hlavě sepnout. A to se mu daří. O probíraných tématech uvažuje a zasazuje je do kontextu.
  • Je invenční a samostatný. Snaží se zapojovat i vlastní nápady a myšlenky. A to je zase výhoda pro mě :-) Např. společně jsme se dobrali k jedné opční strategii, kterou nyní testujeme. Dokáže pracovat sám bez toho, abych jej neustále vedl za ručičku. Za mě palec nahoru.

[/bullet_block]

V rámci dnešního dílu burzovního seriálu ®Evoluce burzovního obchodníka budu opět citovat daného obchodníka. Tento mi před nedávnem poslal email, ve kterém mi krásně popsal TRADING chyby, kterých se dopouští. Sebereflexe je velmi důležitá. Pokud si dokážete uvědomit své vlastní chyby, máte z půlky vyhráno. Poté již jen zvolit vhodné techniky, které Vám pomohou se těmto chybám vyvarovat.

Obchodníkův TRADING CHYBOVNÍK:

[bullet_block large_icon=“51.png“ width=““ alignment=“center“]

  • špatně spočítaný SL
  • nedodržuji ani mentální SL
  • nezohledňuji PT ve vztahu k charakteru trhu – jeho aktuální volatilitě
  • když PT překročí stanovenou hodnotu, nevystoupím, nechám to vystoupat i o 50% výš a pak uzavírám obchod po obratu prakticky v nule
  • posouvám SL příliš těsně a malý break mě zbytečně vyhodí z jinak dobrého obchodu
  • při vstupu nepočkám na konsolidaci a vstupuji dřív
  • při ukončování obchodu (TWS) LMT příkazem přehlédnu nastavený objem a rozdílem si omylem
    otevřu protipozici

[/bullet_block]

Jak jsem zmínil v předchozím odstavci. Na obchodníkovi oceňuji jeho samostatnost. Tak to má být, můžete mít TRADING mentora, ale tu největší práci musíte stejně odvést Vy sami. Pokud si myslíte, že úspěšného z Vás udělá někdo druhý, tak jste vedle. Aniž bych obchodníkovi cokoliv říkal, vytvořil si svůj vlastní pamatovák, věc která mu pomáhá obchodovat dle plánu. Jedná se o jeho osobní vysledované zkušenosti. Já třeba používám v rámci svého obchodování check-list, kde má také shrnuty základní pravidla mého obchodního TRADING systému.

Obchodníkův TRADING PAMATOVÁK:

[bullet_block large_icon=“5.png“ width=““ alignment=“center“]

  • po velké volatilní svíčce následuje konsolidace
  • nevstupuj hned po velké volatelní svíčce
  • pokud zadáš trend bez SL a PT, hned si jej doplň
  • neočekávej že, každý vstup je začínající trend bez protipohybů
  • v době malé volatility ber úměrně i malé zisky
  • pokud další den prorazí LOW/HI předešlého dne, je další postup čitelnější
  • co predikuje XTB v denních trzích obvykle nesedí
  • přikoupení pozice dělej vždy až je původní pozice s jistotou zisková
  • při velmi malých pohybech (volatilitě) platíš až 50% zisku na poplatcích z obchodu
  • je rozumnější obchodovat velkou volatilitu s malou pozicí jak malou volatilitu s velkou pozicí
  • vstupuj raději postupně po menších pozicích, jak najednou velkou pozicí
  • neobchoduj v době fundamentů FOMC,NFP,úrokové sazby
  • nástup prvních 10 min na H1 svíčce obvykle říká směr kterým trh půjde
  • vyplácí se dodržet při protipohybu MM a nechat prostor v rámci SL – neuzavírat předčasně
  • čím je prudší trend, tím kratší dobu obvykle trvá
  • reakce v panice mě vždy stojí peníze

[/bullet_block]

Na závěr se s Vámi podělím ještě o jeho TRADING HYMNU :-) Obchodníkovi nechybí smysl pro humor a poetický duch, pro pobavení tedy sdílím báseň z jeho dílny.

TRADING Hymna – by Barnodaj 2015:

[feature_box style=“8″ only_advanced=“There%20are%20no%20title%20options%20for%20the%20choosen%20style“ alignment=“center“]

Každý ráno s kafím v ruce, přečtu info – co finance.
Odfiltruju liché blafy, spustím PC, zkouknu grafy.
Jako včera stejná kolej, žádný pohyb, línej volej.
Stále čekám na signál, a ten z trhu nepřichází, tak čekám dál…
Supporty a rezistence, to je moje konzistence.
Po hodince s druhým kafím klikám na DAX ledabyle,
koukám – se snad šlakem trefím, trade mi ulít do prd…
Jak tak vidím dnešní den, zas nastoupím k mašině.
Čtrnáctýho prachy berem, ty trade jistí jedině.
Jo být trader – to být klan, do tý doby zmáknu plán.
Vše podrobně nastuduji, zmáknu beton strategii.
Divergence, Fibonacci ty mě z trhu nevytlačí.
Zobchoduju všechny loty pojistím to stoplossem,
příští rok mám spoustu vaty a ležím pod kokosem.

[/feature_box]

Brzy očekávejte další díl tohoto TRADING seriálu. S obchodníkem jsem v kontaktu neustále a podíváme se na jeho další vývoj a cestu, kterou se ubírá. Obchodník má za sebou již nějaké provedené obchody. Zeptám se ho na jeho názor a zkušenosti, jak je se mnou spokojen :-) Podíváme se na některé jeho konkrétní obchody.

 

[arrows style=“arrow-silver-1.png“ align=“center“]

[button_1 text=“Sledujte%20m%C4%9B%20na%20Facebooku“ text_size=“18″ text_color=“#ffffff“ text_bold=“Y“ text_letter_spacing=“0″ subtext_panel=“N“ text_shadow_panel=“N“ styling_width=“15″ styling_height=“15″ styling_border_color=“#ffffff“ styling_border_size=“1″ styling_border_radius=“6″ styling_border_opacity=“100″ styling_gradient_start_color=“#295E6F“ styling_gradient_end_color=“#295E6F“ drop_shadow_panel=“N“ inset_shadow_panel=“N“ align=“center“ href=“https://www.facebook.com/burzaprokazdeho/“ new_window=“Y“/]

 

[button_1 text=“St%C3%A1le%20nov%C3%A1%20videa%20odeb%C3%ADrejte%20ZDE“ text_size=“18″ text_color=“#ffffff“ text_bold=“Y“ text_letter_spacing=“0″ subtext_panel=“N“ text_shadow_panel=“N“ styling_width=“15″ styling_height=“15″ styling_border_color=“#ffffff“ styling_border_size=“1″ styling_border_radius=“6″ styling_border_opacity=“100″ styling_gradient_start_color=“#29702C“ styling_gradient_end_color=“#29702C“ drop_shadow_panel=“N“ inset_shadow_panel=“N“ align=“center“ href=“http://1url.cz/It26M“ new_window=“Y“/]