Zdravím Vás burzovní přátelé, rád bych se s Vámi podělil o jednu svou obchodní myšlenku. Rozeberu své myšlenkové pochody :-) Podívám se na trh z pohledu své vlastní analýzy, tak jak já uvažuji při vstupu do obchodu a nakonec Vám představím dva možné scénáře obchodu, tj. mé dva možné vstupy do obchodu. V podstatě Vám ukáži, jakým způsobem obchoduji na burze akcie.

Již několik dní sleduji akcie trhu FACEBOOK a trh se aktuálně dostal do zóny, na kterou jsem čekal a nyní očekávám reakci trhu v této oblasti.

TÝDENNÍ GRAF

Jako první začínám pohledem na vyšší timeframe, v tomto případě na týdenní graf trhu. Trh se zde nachází v dlouhodobém uptrendu, lze tedy předpokládat, že z dlouhodobého hlediska, pokud nepřijde nějaká převratná fundamentální změna, by měla být tendence trhu růstová. Korekce v rámci vyššího timeframe je zcela standardní, nicméně pokud dojde k průrazu lokálního low, je toto silný signál pro short.

Facebook - týdenní graf

akcie Facebook – týdenní graf

DENNÍ GRAF

V rámci pohledu na denní graf si udělám představu o střednědobém trendu trhu a jeho tendencích. Primárně vyhledávám obchody a obchoduji situace na denním grafu. V rámci denního grafu trhu Facebook se pohybujeme ve střednědobém uptrendu. Trh má sílu vytvářet vyšší high, pohybuje se v jasně daných oblastech, v tomto případě v růstovém kanálu, z obou stran ohraničeném trendovými linkami. Z pohledu jednoduchých kupeckých počtů je cena pro obchodníky levná, je tedy ideální příležitost k nákupu. Trh nyní testuje lokální low a na tomto krátkodobě stagnuje (na to se podíváme v další odstavci). Pokud dojde k potvrzení odrazu bude se jednat o dvojité dno, opět další silný signál. V následujících dnech se bude rozhodovat o dalším směřování trhu. V rámci denního grafu došlo před několika dny k vytvoření gapu (otevírací mezery) směrem dolů. Jedná se o nevyplněný gap a trh má často tendenci tyto gapy vyplňovat. Gap se nachází na ceně 125, lze tedy tuto cenu brát jako takový magnet, který bude trh přitahovat. 125 je tedy pro mne logická úroveň, kterou potvrzuje i poloha klouzavého průměru (pro mě klouzavé průměry mimojiné představují logické úrovně).

Na denního grafu nyní již víte, co hovoří v můj prospěch v rámci odrazu trhu do trendu. Co se ale stane, pokud trh bude směřovat na druhou stranu (dolů). Jestliže trh prorazí předchozí lokální low, dvojité dno a zároveň trendovou linku, jedná se o silný signál. Dojde k průrazu několika silných úrovní, které sleduje obrovská spousta obchodníků, jednak těch, kteří spekulovali na long a mají zde umístěny své prodejní příkazy (stop-loss), a taky těch kteří nyní spekulují na short a mají zde umístěny své čekající příkazy na vstup do obchodu. Navíc z pohledu technické analýzy dojde ke změně střednědobého trendu.

Facebook - denní graf

akcie Facebook – denní graf

MINUTOVÝ GRAF

V rámci krátkodobého trendu sleduji minutové grafy (5M a 15M). Trh se na 15-ti minutovém grafu nachází v down trendu. Ke změně trendu došlo průrazem zahuštěné oblasti na ceně 120 (grafu máte vyznačeno kolečkem). Průrazem lokálního high dojde opět ke změně krátkodobého trendu na UP a tím bychom se vlastně do souladu trendu na všech sledovaných timeframe. Zajímavá je pro mě oblast mezi 116,5 – 120. Touto oblastí trh projel jako nůž máslem, nebyla zde ochota tržních účastníků obchodovat. Není zde tedy nic, co by stálo ceně v cestě, v případě růstu.

Facebook - 15M

akcie Facebook – 15M

Krátkodobý timeframe je pro mě v tuto chvíli ideální pro načasování obchodu. Je tomu tak vzhledem k zahuštěné oblasti, která se nachází v předem připravené logické zóně. Trh zde reaguje, tak jak jsem očekával. Zahuštěná oblast je jasně definovaná. Sleduji ji na 5-ti minutovém timeframe a zde také budu časovat svůj vstup obchodu. Pokud dojde k jejímu validnímu průrazu, budu obchodovat. Validní průraz pro mě znamená, že vidím tržní aukci nad nebo pod logickou úrovní (hrana zahuštěné oblasti).

Facebook - 5M

akcie Facebook – 5M

JAK BUDU OBCHODOVAT – akcie či opce?

1. LONG – v případě, že dojde k průrazu zahuštěné oblasti na 5M směrem nahoru, půjdu long, budu nakupovat. Cílit budu v rámci prvního výstupu na cenu 120 (viz. průraz na 15M) a v rámci druhého výstupu na 125 (viz. gap na 1D). Stop-loss budu dávat pod spodní hranu zahuštěné oblasti. Pro vstup pro mě hraje soulad všech 3 sledovaných timeframe + odraz od logické úrovně + dvojité dno. V případě prvního ziskového cíle je RRR 1:1, v případě druhého 1:2.

2. SHORT – v případě, že dojde k průrazu zahuštěné oblasti na 5M směrem dolů, budu to řešit vertikálním debetním PUT spreadem +113/-110. V můj prospěch mi hraje soulad střednědobého a krátkodobého trendu + průraz několika ostatními obchodníky sledovaných silných úrovní. V rámci tohoto opčního obchodu mi hraje do karet pozitivní RRR (až 1:3) a jasně stanovené riziko. Stanovil sem si délku trvání max 14dní, jelikož očekávám silné momentum.

Facebook - risk graf

Facebook – risk graf

To je tedy pro tuto chvíli vše.  Na závěr bych rád zmínil jednu důležitou věc. Celý rozbor prosím berte pouze jako inspiraci, neberte jej jako investiční doporučení. Nejedná se o investiční doporučení! Obchodování na burze je rizikové, obchodujete se svými penězi, doporučuji tedy své obchody zakládat pouze na vlastním uvážení. Nechejte se inspirovat, také to tak někdy dělám, ale pokud Vám někdo dá nějakou inspiraci, podrobte ji vlastnímu zkoumání a vlastním analýzám, než začnete obchodovat.

Já tento obchod budu jistě rozebírat v rámci uzavřené skupiny se svými studenty.

[arrows style=“arrow-blue-1.png“ align=“center“]

office-820390_1920