Nikdy se nepřestanu učit. Toto je moje motto, kterým se řídím a budu řídit celý život. Proč? Nové možnosti přicházejí a Vy nikdy nevíte, kdy přijde právě ta, na kterou celý život nevědomky čekáte.

Obchodování na burze je o celoživotním učením se novým dovednostem a jejich neustálém zdokonalování. Neustálé učení bude přínosem ve všech oblastech Vašeho života. Neustálým zdokonalováním se Vám podaří odhalit nové investiční příležitosti, jako jsou například akcie s atraktivními dividendami. Nebo můžete získat nové dovednosti, které Vás posunou dál přímo ve Vaší stávající profesi. Rozšíříte si obzory, naučíte se novým věcem, stanete se lepším člověkem a odborníkem a bude žádaným zbožím na pracovním trhu. Budete si sami sebe více vážit. Trhy se neustále mění a tím, že budeme permanentně studovat nové přístupy, budeme schopni se snáze adaptovat aktuálním tržním podmínkám.

Dnešní svět nám neustále otevírá dveře místností s novými příležitostmi. Některé z těchto místností skrývají úžasné možnosti. Záleží pouze na nás, zda tyto dveře otevřeme a sáhneme po možnosti, která nám následně po celý život ponese fantasticky sladké ovoce. Podívejme se na Ray Krocka. Tento chlapík se ujal malého fast foodu s tehdy neznámým jménem McDonald a obrátil jej do celosvětového impéria. V době tohoto převratu mu bylo 59 let! Colonel Sanders udělal totéž s dalším fast foodem KFC. Colonelovi bylo 65 let, když se svou firmou dobyl trh s rychlým občerstvením. Tito muži se chopili příležitosti bez ohledu na jejich věk. Myslíte si, že je to náhoda? Není. Tito muži na sobě makali celý svůj život a úspěch se dostavil. Netvrdím, že se stanete úspěšnými až v takovém „vysokém“ věku. Berte to pouze jako důkaz toho, že limity si stanovujeme pouze mi sami. Nikdy totiž není pozdě se začít hledat svoje vlastní štěstí.

Slibte si, že se nikdy nepřestanete učit. Motivujte se, překonávejte bariéry, které nám život staví. Studujte, co dělají úspěšní lidé jinak než ostatní. Co dělají jinak něž většina. Budování si vlastních dovedností nám totiž zajišťuje lepší budoucnost. Naše vlastní schopnosti a znalosti nám nikdo nevezme. Jsou to naše výrobní zdroje. Stereotyp nás ubíjí. Snažme se do něj nespadnout. Chtějme se neustále posouvat vpřed, protože jedině tak nás bude život bavit. Zkuste se zeptat člověka, který 40 let chodil do jednoho zaměstnání a dělal jednu věc, jak se cítí. Jako vyschlý pomeranč, prázdná láhev, nikde nic.

Když se budete neustále učit, zaručuji Vám, že nikdy nebudete mít strach z budoucnosti. Přítomnost pro Vás může být velmi obtížná, ale vidina sladké budoucnosti bude vše nádherně zlehčovat. I pro člověka, kterého aktuálně propustili ze zaměstnání může tato skutečnost představovat obrovskou příležitost. Pamatujte, možnosti jsou neomezené a možná právě tyto pootevřené dveře skrývají to pravé ořechové pro Vás.

inspirováno článkem profesionálního obchodníka a investora Joe Rosse (www.tradingeducators.com)