V dnešním článku s Vámi chci sdílet myšlenkou, která ve mně hodně rezonuje. Podělím se s Vámi o podle mě hlavní důvod, proč jsme často znechuceni v našich každodenních životech a proč se nám nedaří dosáhnout úspěchu.

Dnešní článek nebude žádným burzovním manuálem, ale s burzou hodně souvisí. Souvisí s burzou zejména v obdobích, kdy se nám na burze nedaří, a nedosahujeme výsledků, které bychom si přáli a plánovali.

Často děláme to, co pro nás není tak důležité.

Všichni máme v našich životech činnosti, které děláme zcela spontánně, bez jakéhokoliv nátlaku (nebudu zde rozebírat, která činnost je správná či nikoliv, to má každý jinak). Pro některé z nás jsou těmito činnostmi hraní počítačových her, pro některé jsou to naše děti, pro jiné je to společnost s přáteli a kolegy, pro mě například BURZA a TRADING.

Nepotřebuji motivaci k tomu, abych vykonával činnosti, kterými jsem spontánně inspirován.

Na cestě k pohodovému životu je jedním z nejmoudřejších rozhodnutí, které můžeme udělat, že budeme poslouchat své vnitřní pocity (zejména pocity štěstí a blaženosti) a budeme dělat to, čím jsme vnitřně inspirováni.

„Poslouchej své srdce“ … Jasně, to zní jako přehnané klišé … ale pokud je to opravdu tak snadné a zřejmé, proč to tak málo lidí dělá?

Proč neděláme to, co máme rádi?

Důvodem, proč většina z nás opravdu neposlouchá své srdce je to, že se do jisté míry podřídíme kulturní podmíněnosti, systémům víry a hodnot. O jaké se jedná:

  • Studium vysoké školy
  • Dobré známky ve škole
  • Prestižní zaměstnání
  • Koupě domu
  • Brzké založení rodiny

Toto jsou stále převládající kulturní hodnoty v západním světě!

Čím dříve přestaneme být podřízeni hodnotám ostatních, tím dříve se můžeme dostat k tomu, co je pro nás skutečně inspirativní. Čím déle strávíme v podřízenosti, ignorujíc volání naší duše, tím více budeme žít se zakalenou vizí naší budoucnosti, tím více se budeme cítit ztraceni a tím více vnější motivace budeme potřebovat.

Zjistěte, jakou máte lásku, co Vás baví, co rádi děláte. Tomu se věnujte a nebudete potřebovat žádnou externí motivaci.

Motivace vs. Inspirace

Motivace a inspirace jsou dvě velmi odlišné věci. Inspirace pochází zevnitř, motivace přichází zvenčí. Tedy inspiraci si klidně představte jako vnitřní motivaci. Zatímco vnější motivaci musíme hledat, vnitřní motivace přichází zcela automaticky, intuitivně.

Většina učitelů a trenérů stále podporuje motivaci, zatímco ignoruje inspiraci. Praví vůdci v tomto světě, tedy ti co něčeho dosáhli, ti kteří neustále dosahují největších výšin, nepotřebují motivaci dělat to, co dělají. Elon Musk nemusí být motivován k tomu, aby vstával a stavěl auta a rakety, je inspirován – motivován zevnitř, aby toto udělal automaticky. Totéž platí pro každého pravého vůdce a úspěšného člověka.

Nechci, abyste se na mě dívali a mysleli si, že mám něco, co Vy nemáte – protože to není pravda. Nemám žádné extra nadání, nejsem žádný převratná myslitel, jen jsem dostatečně inspirován tím, co dělám – TRADING. V obdobích, kdy se mi nedařilo a byl jsem na dně, jsem nepotřeboval žádnou externí motivaci, abych pokračoval. Byl jsem hnán jakousi vnitřní silou – INSPIRACÍ.

Krásný den :-)