Přeji Vám pěkný den ;-) Minulý týden jsem od jednoho začínající obchodníka dostal email, ve kterém se mě ptal na jednu zásadní otázku, která zajímá asi každého nováčka.

Jaká je pravděpodobnost, že na burze ztratím všechny své peníze?

Samozřejmě, na burzu vstupujete s rizikem, že můžete ztratit všechno. Trading je byznys jako jakékoliv jiné podnikání. Berete zde na svá bedra určité riziko, ale na druhou stranu právě za toto podstoupené riziko máte možnost něco získat. Napadá mě přirovnání k cestování automobilem. Dennodenně slýcháváme o nehodách na silnicích a mezi těmito nehodami jsou i nehody smrtelné (smrt v případě řidiče připodobňuji k totálnímu vymazání účtu u obchodníka). Když sedám do auta, beru v potaz se mi může něco stát, ať už cizím zaviněním nebo mou vinou. Čím rychleji a riskantněji pojedu, tím dříve budu na cílovém místě (získám čas = ZISK), ale zase tím větší je riziko havárie. Jízda autem tedy s sebou nese riziko havárie a nese s sebou i zisk, v tomto případě získám čas a pohodlí.

Existují statistiky o počtu ziskových a neziskových (ztrácejících, ale i stagnujících) burzovních obchodníků. Platí zde známé Parretovo pravidlo 80/20. Pouze 20% všech traderů vydělává. Důvodů proč zbylá většina nevydělává je celá řada a nechci se jimi nyní zaobírat, protože je to na delší povídání (rozeberu v některém ze svých dalších článku zde na blogu). Ovšem neexistují statistiky, kolik obchodníků z této většiny neziskových ztratilo celý svůj kapitál. Na 100% jsou mezi nimi i tací, ale jsem přesvědčen, že pokud budete dodržovat základní pravidla, která používám nejen já, ale i oněch 20% svědomitých, svůj kapitál na burze neztratíte. Právě tato pravidla snižují riziko ztráty kapitálu na minimum. Stejně jako u řidiče, který dodržuje silniční pravidla a předvídá, je malá pravděpodobnost, že havaruje, tak i u obchodníka, který obchoduje systematicky dle pravidel a je trpělivý, je pravděpodobnost ztráty kapitálu na velmi nízké úrovni.

[feature_box_creator style=“1″ width=““ top_margin=““ bottom_margin=““ top_padding=““ right_padding=““ bottom_padding=““ left_padding=““ alignment=“center“ bg_color=““ bg_color_end=““ border_color=““ border_weight=““ border_radius=““ border_style=““ ]

Začínáte na burze?

Chcete se naučit obchodovat?

Chcete získat nový stabilní zdroj příjmu?

Pak je přímo pro Vás určen můj nový kurz obchodování na burze pro začátečníky!
V kurzu se naučíte vše potřebné pro Váš úspěšný start na finančních trzích.

product-design-table-white (1)

>>> ZAČÍT VYDĚLÁVAT NA BURZE <<<

[/feature_box_creator]