V dnešním článku bych rád vysvětlil, jak já osobně přistupuji k indikátorům, proč je používám a jak je používám. Pokud i Vy k nim začnete takto přistupovat, jsem přesvědčen, že se posunete zase o kus dále.

Na indikátor se nemůžeme dívat slepě, pouze jako na nástroj ke vstupu nebo výstupu! To je hlavní chyba, kterou obchodníci dělají. Nelze obchodovat jenom proto, že nám to indikátor ukazuje. Indikátory jsou suprové v tom, že jsou exaktní. Přesně nám říkají, teď vstup, teď vystup. Ale znovu opakuji, nelze je obchodovat úplně bezhlavě. Je potřeba vědět, co nám indikátor má ukazovat a následně to zasadit do kontextu trhu.

Nemusíme vědět, jak se indikátor počítá, jaký je jeho vzorec, abychom mohli pomocí něj vydělávat! Indikátory jsou v podstatě matematické vzorce, které se počítají z ceny daného instrumentu. Spousta obchodníků pídí po kódu vybraného indikátoru, ale už jej nezajímá, co daný indikátor skutečně ukazuje. Uvědomte si, proč chcete daný indikátor používat. Nepoužívejte jej jenom proto, že má pěkný název nebo že jej používá někdo druhý.

Neexistuje nejlepší indikátor! Nejhorší co může být, je myslet si, že takovýto najdeme. Svatý grál neexistuje a každému vyhovuje něco jiného. Je to pouze o individuálních preferencích a hlavně o tom, že si musíme ujasnit, co nám daný indikátor ukazuje (viz. předchozí bod).

Berme v potaz, že chceme obchodovat do trendu na dnech či vrcholem (pro obchodování short) korekcích. K určení trendu tedy musíme zvolit příslušný indikátor. Osobně používám hlavně klouzavý průměr, ale dobře taky funguje indikátor MACD. K určení dna či vrcholu korekce používám indikátor RSI, dříve jsem pracoval s CCI.

Jsou situace, kdy v případě slepého, mechanického obchodování indikátoru RSI, bychom dostávali zbytečně moc ztrátových obchodů a naše obchodování by v tomto případě nemělo logiku. Přirozenou vlastností trhu je trendování. Každý trend se skládá z korekcí a na těchto korekcích chci obchodovat. Proč bych ale měl brát obchody pomocí RSI, když v trhu není trend? To přece popírá princip mého obchodního přístupu.

RSI

Začínáte na burze?

Chcete se naučit obchodovat?

Chcete získat nový stabilní zdroj příjmu?

Pak se určitě staňte členy mého VIP Clubu!
Ve VIP Clubu se naučíte vše potřebné pro Vaše úspěšné obchodování na burze.

product-design-table-white (1)

>>> ZAČÍT VYDĚLÁVAT NA BURZE <<<