Uzavřené pozice

1)

datum vstupu: 15.5.2015
instrument: SPY (S&P 500 SPDR ETF)
obchodované množství: 3 pozice put spreadu
vstupní cena: -215,5 / +213,5

 

Minulý měsíc jsem otevíral 3 pozice put spreadu na trhu SPY. Jedná se o opční strategii, kdy vypisuji put opci a zároveň nakupuji put opci na vyšším striku.

Spekuloval jsem na to, že se trh SPY bude v době expirace, tzn. 29.5.2015, nacházet někde pod úrovní nakoupené a vypsané opce. V době expirace trh uzavřel na hodnotě 211,14 a svůj obchod jsem tak zakončil se ziskem 159USD.

 


Aktuálně otevřené pozice

1)

datum vstupu: 9.6.2015
instrument: SPY (S&P 500 SPDR ETF)
obchodované množství: 3 PUT Opce
vstupní cena: 206

 

Trh SPY nám krásně koriguje, což mi signalizuje nejen indikátor RSI, který sleduji, ale i samotný cenový graf. Nachází se na silném supportu na svých 3 měsíčních minimech. Jednoduše a mechanicky tedy vypisuji PUT opce. Jedná se o směrový obchod a spekuluji na nárůst ceny či její stagnaci.

SPY

V můj prospěch hovoří i aktuální volatilita na trhu, kterou sleduji na trhu VIX (přezdíván indikátor strachu). Čím vyšší volatilita, tím vyšší ceny opcí.

VIX

Volím výpis klasické PUT opce (JUN 15) na striku 206. Dávám si rezervu. Za výpis inkasuji dané PUT opce inkasuji premium 131USD na pozici a pokud trh v době expirace, tzn. 19.6.2015 uzavře nad vypsaným strikem 206 celé premium mi zůstává. V případě, že se obchod nebude vyvíjet tak jak si představuji, budu pozici ručně řídit. Vzhledem ke svému money managementu otevírám 3 tyto PUT opce, maximální zisk bude tedy 393USD. Poplatky jsou 3,25USD za celý obchod.obchod SPY

 

 

[feature_box_creator style=“1″ width=““ top_margin=““ bottom_margin=““ top_padding=““ right_padding=““ bottom_padding=““ left_padding=““ alignment=“center“ bg_color=““ bg_color_end=““ border_color=““ border_weight=““ border_radius=““ border_style=““ ]

Začínáte na burze?

Chcete se naučit obchodovat?

Chcete získat nový stabilní zdroj příjmu?

Pak je přímo pro Vás určen můj nový kurz obchodování na burze pro začátečníky!
V kurzu se naučíte vše potřebné pro Váš úspěšný start na finančních trzích.

product-design-table-white (1)

>>> ZAČÍT VYDĚLÁVAT NA BURZE <<<

[/feature_box_creator]