Přikládám výpis přímo z AOS.Mám velkou radost, protože po delší době průměrnosti ;-) se konečně dostavil nadprůměrný měsíc. Opět jsem se přesvědčil o tom, jak důležitá je v obchodování na burze trpělivost. Každý den není posvícení. Průměrně v rámci svých automatických obchodních systémů cílím na zhodnocení 2-3% měsíčně. Za poslední půlrok jsem se pohyboval lehce pod plánovaným průměrem. Ale tento měsíc mě vše vynahradil a ještě vydělal něco navíc. Vánoce také nejsou vícekrát v roce. Já jsem svoje burzovní vánoce měl v dubnu.

Nejen já, ale i ostatní uživatelé mých automatických obchodních systémů si nyní chrochtají blahem

Přikládám pár základních faktů a výsledků obchodování automatického obchodního systému za DUBEN 2016:

>>> 100% úspěšnost obchodů – 16 ziskových obchodů, žádná ztráta

>>> série 33 po sobě jdoucích zisků – od 5.1.2016 jsem neměl ztrátový obchod, jedu na vítězné vlně

>>> zhodnocení 7,18% – pokud bychom uvažovali počáteční kapitál 250tis Kč, na účtu by nám tak přibylo 18 000 Kč

>>> 1 obchod 2,76% – největší ziskový obchod představoval skoro 3% zhodnocení

 

Přikládám výpis přímo z AOS.

AOS 0416

Nyní Vám vyjmenuju pár pravidel, kterýma se řídím při stavbě a obchodování automatických obchodních systémů:

1. Podstatný je obchodovaný instrument, nejlíp podle mě fungují automaty na akcie, větší úsilí je potřeba věnovat při výběru AOS u futures. Udělat AOS na opce je velmi technicky náročně, téměř nemožné. Mě se to zatím nepovedlo. Nikdy jsem neobchodoval a nebudu obchodovat AOS na forex!

2. Dále je dle mých vlastní zkušeností podstatný zvolený timeframe. Obchoduji pouze na denních grafech. Čím nižší timeframe, tím složitější je najít funkční automat. V současnosti se zabývám vývojem automatu na 240min timeframe.

3. Důležité je mít technické zázemí. Nedokážu si představit, že bych své automaty nechal běžet a svém počítači doma. Tento bod se týká výkonnosti počítače (procesor, CPU, …), kvalitního a rychlého internetového připojení a bezvýpadkového přísunu elektrické energie. Automaty mě běží na výkonných virtuálních serverech, kde je zajištěn nonstop přístup na internet, včetně záložních připojení a záložních zdrojů elektrické energie.

4. Precizní programátorské zpracování automatu. Já nejsem programátor a naštěstí jsem natrefil na velmi dobrého programátora, který má navíc zkušenosti z burzy, takže dokáže velmi dobře převést mé myšlenky do programového kódu. Zabráníme tak chybám, kterými jsou například chybné výpočty některých obchodovaných indikátorů nebo špatné exekuce obchodů. Osobně mohu říct, že za více než dvouleté obchodování daného obchodního systému se nevyskytla jediná chyba.

To je pro dnešek vše a mějte se hezky

>>> OBCHODUJTE I VY POMOCÍ AUTOMATŮ <<<