Nedávno jsem publikoval VIDEO, ve kterém jsem rozebral důvody, proč bloguji a proč jsem založil projekt Burza pro každého. Opět jsem se utvrdil v tom, že to, co dělám, mě baví a motivuje. Potvrzením je právě i to, že jsem na začátku letošního roku poznal zajímavého člověka-obchodníka, který se již nyní může řadit mezi mé kolegy, a doufám i přátele (na léto již máme naplánované společné setkání v našich nových domovech).

Tento mě právě požádal, zda bych s ním nemohl zkonzultovat jeho dosavadní činnost na burze, jeho problémy a zda bych jej nemohl posunout dál. Jeho žádosti jsem s radostí vyhověl. Od té doby jsme spolu hovořili několikrát na skypu a vyměnili si několik mailů.

V reakci na moje poslední VIDEO, kde jsem si zavzpomínal na doby, kdy jsem u grafů seděl někdy i 12 hodin denně, jsem od něj dostal tento email:

„Tak jsem si pustil tvoje další video a je to už po druhé co si se „trefil“ do mého problému.

Mám to přesně, jak říkáš. Sedím denně u grafů 5 – 10 hodin. A začínám mít pocit, že to je kontraproduktivní. Informace se mi slívají, zdá se mi, že i to co jsem se naučil, mi přestává fungovat a skutečně si začínám připadat jak trosečník a asociál, který je všude sám. Po pravdě, vzhledem ke skutečnosti, že nemám výsledky, kterými bych se mohl prezentovat, nemám chuť ve svém okolí burzu zmiňovat, protože opět přesně jak říkáš – jen bych tím nejbližší naštval, a to je to co opravdu nejméně potřebuji. V tradingu i v životě. ZATÍM se mé okolí trpělivě neptá.

Pokouším se nějak vstřebat ETF a přesedlat na ně, na delší TF, ale asi to s mým zažitým systémem z intradenního obchodování dost dobře nepůjde.

Jak jsem napsal z kraje, mám z toho docela guláš v hlavě. Je jasný že chybí mentor.

Vlastně by se dalo říct, že jestliže jsem před časem měl pocit u intradenních obchodů, že nějaký systém buduji, tak teď ve snaze přejít na ETF mám pocit, že to co jsem považoval za systém je pro mě zmatek.

Poradíš nějaký pořádný systémový reset, abych začal od začátku, byť už začátečník nejsem?“

Jak zmiňuji ve VIDEU, pokud se mám někomu věnovat, pomáhat mu v začátcích a mentorovat ho, mými podmínkami jsou dlouhodobost, systematičnost a oboustranná zodpovědnost. V opačném případě spolupráce postrádá jakýkoliv smysl. S daným obchodníkem tedy plánuji spolupracovat na dlouhodobější bázi. Jeho vývoj bych rád s jeho svolením nějakým způsobem veřejně dokumentoval. Snad se mi to podaří. Mám rád výzvy a tato za to rozhodně stojí.

Seriál jsem nazval Evoluce burzovního obchodníka. Mým cílem je tedy zdokumentovat přerod ztrátového obchodníka v ziskového obchodníka, vše pod mým vedením, v rámci mého mentoringu.

dalším díle mého burzovního speciálu se podíváme na obchodníkův vývoj, kterým si během své již asi dvouleté burzovní kariéry prošel, takže sledujte dál.

 

[arrows style=“arrow-silver-1.png“ align=“center“]

 

[button_1 text=“Sledujte%20m%C4%9B%20na%20Facebooku“ text_size=“18″ text_color=“#ffffff“ text_bold=“Y“ text_letter_spacing=“0″ subtext_panel=“N“ text_shadow_panel=“N“ styling_width=“15″ styling_height=“15″ styling_border_color=“#ffffff“ styling_border_size=“1″ styling_border_radius=“6″ styling_border_opacity=“100″ styling_gradient_start_color=“#295E6F“ styling_gradient_end_color=“#295E6F“ drop_shadow_panel=“N“ inset_shadow_panel=“N“ align=“center“ href=“https://www.facebook.com/burzaprokazdeho/“ new_window=“Y“/]

 

[button_1 text=“St%C3%A1le%20nov%C3%A1%20videa%20odeb%C3%ADrejte%20ZDE“ text_size=“18″ text_color=“#ffffff“ text_bold=“Y“ text_letter_spacing=“0″ subtext_panel=“N“ text_shadow_panel=“N“ styling_width=“15″ styling_height=“15″ styling_border_color=“#ffffff“ styling_border_size=“1″ styling_border_radius=“6″ styling_border_opacity=“100″ styling_gradient_start_color=“#29702C“ styling_gradient_end_color=“#29702C“ drop_shadow_panel=“N“ inset_shadow_panel=“N“ align=“center“ href=“http://1url.cz/It26M“ new_window=“Y“/]