Říká se, že velká část obchodníkova úspěchu spočívá v jeho psychice. Právě proto by se obchodník vedle studia burzy měl sebevzdělávat a pracovat na sobě i v oblasti psychologie.

V tomto článku bych rád vyzdvihl pár knih, které mi nejen v začátcích mé obchodní kariéry dodaly psychickou oporu a motivaci. Jako obchodníci na burze musíme částečně změnit styl našeho uvažování, musíme vystoupit z naší komfortní zóny. A k tomu nám dopomohu právě tito papíroví pomocníčci.

Malcolm Gladwel – Bod zlomu

Chcete vědět, co rozhoduje o úspěchu jedince? Tak si rozhodně přečtěte tuto knihu.

Napoleon Hill – Myšlením k bohatství

Autorova nejznámější knížka, které pojednává o tom, jak lze pomocí myšlení dosáhnout úspěchu, peněz a bohatství. Zabývá se tím, jak na sobě pracovat, a jak si zorganizovat vlastní život.

Napoleon Hill – Klíče k pozitivnímu myšlení

Zdůrazňuje význam pozitivního myšlení. Nabízí nám jednoduchý návod, jak dosáhnout úspěchu krok za krokem.

v podstatě vše od Roberta T. Kiyosakiho – výběr z těch nejlepších:

Bohatý táta, chudý táta

Světový bestseller a autorova nejznámější kniha. Rozhodně doporučuji přečíst. Autor v ní vysvětluje, jak pracovat a hospodařit s vlastními financemi.

Cashflow kvadrant

Pokud chcete pracovat méně a vydělávat více, tak je tato kniha přesně pro Vás. Zabývá se tím, jak získat pasivní příjem a stát se finančně nezávislým.

George S. Clason – Nejbohatší muž v babyloně

Poutavým příběhem z prostředí starověkého Babylonu autor popisuje, jak získat peníze, jak si je udržet, a jak je rozmnožit.

Brandon Bays – Cesta

Tématem této knihy je sebepoznání a hledání vnitřního klidu. Nepřímo souvisí s obchodováním na burze, nicméně nabízí postup,  jak přistoupit k velké výzvě, kterým obchodování na burze bezesporu je.

Shirzad Chamine – Pozitivní inteligence

Kniha poskytuje návody, jak se zbavit vnitřních sabotérů a nahradit je vnitřním rádcem a pomocníkem.

Nassim Nicholas Taleb – Černá labuť

Autorem je akademik a investiční poradce. Analyzuje fenomén „černých labutí“, tj. nepředvídaných jevů a událostí s významným dopadem na život jedince nebo celé společnosti.

Graham, Moorhouse – Jak získat psychickou odolnost

Autor v knize popisuje, jak aplikovat sportovní psychologii do pracovního i soukromého života. Nabízí konkrétní postupy, jak zvládat stres, jak s ním pracovat a využít jej ve svůj prospěch za účelem výjimečně vysokého výkonu.

Možná, že některé z těchto knížek znáte a již jste četli. Někteří z Vás možná znají drtivou většinu těchto zmíněných knih. I přesto doufám, že jsem Vám dal pár zajímavých tipů, jak strávit volný čas a zároveň udělat něco pro sebe.

Jaké knihy pomáhají Vám?