V pravidelném reportu, který Vám každý měsíc přináším, se opět podívám na výsledky, jak obchodoval můj automatický obchodní systém na akcie v měsíci září a řijen 2017. Bude navazovat na report z měsíce srpna 2017, kde jsem se s nadsázkou pozastavoval nad tím, zda můj AOS přestal fungovat. V srpnu 2017 AOS vykázal ztrátu -5,35%, kdy v rámci tohoto měsíce byl realizován jeden větší ztrátový obchod, který by s mnohými nezkušenými obchodníky poměrně zamával. Toto mohlo mít za následek emoční vyhoření a u obchodníka to mohlo vyvolat obavy, že systém přestal fungovat. Přitom o nic nejde a chce jen vytrvat, být trpělivý a počkat si na období, kdy se AOS zase začne dařit. Toto období na sebe nenechalo dlouho čekat, utekly dva měsíce a pokles obchodního kapitálu – drawdown je úspěšně zažehnán a navíc výnosová křivka – equity zase poskočila nahoru. Ano, pouhé dva měsíce a dílčí „neúspěch“ je již za námi.

S tímto nešvarem a hlavní příčinou drtivé většiny dlouhodobě ztrátových obchodníků se setkávám dnes a denně. Přijde ztrátové období a tito obchodníci najednou znejistí. Mají pocit, že by měli změnit svůj obchodní přístup. Hledají svatý grál a dostávají se tak do začarovaného kruhu. Přitom je to jen o změně vlastního přístupu k obchodování jako takovému. Místo toho, aby zapracovali na vlastní psychice, tak raději neustále mění používané obchodní techniky a obchodní systémy.

Svými pravidelnými reporty obchodních výsledků Vám chci hlavně ukázat, jak vypadá konzistentní trading. Chci Vám ukázat, že ztráty jsou nedílnou součástí obchodování na burze. Že ztráty je potřeba prostě ustát s chladnou hlavou. A právě poslední 3 měsíci obchodování mého AOS byly toho důkazem. Pokles obchodního kapitálu ve výši 9,45% v letošním srpnu byl během následujících dvou měsíců smazán a jede se dál.

V předešlém článku jsem psal o psychologické náročnosti obchodování automatických obchodních systémů AOS, kdy tento určitě stojí za prostudování.

Dále jsem zmiňoval, že právě po tomto ztrátovém období, které přišlo v srpnu, kdy můj automatický obchodní systém vykázal pokles kapitálu ve výši -9,45%, přestal obchodovat jeden z uživatelů AOS. A přesně jsem věděl, co se stane. I přesto, že jsem jej na to upozorňoval, tento si nedal říct a podlehl svému strachu. Přesně v momentě, kdy přestal obchodovat, se AOS začalo zase dařit a za dva měsíce vykázal zisk přes 9%. Ovšem toto již bez daného obchodníka. Je to pořád dokola, pořád jedny a ty samé chyby, pořád jeden a ten samý scénář.

Všeobecně se americkým akciovým trhům v poslední době nadstandardně daří. Hlavní americký akciový index S&P500 v září a říjnu 2017 vykázal nárůst o 4%. Podařilo se mému AOS tento index překonat?

Nyní se pojďme tedy podívat, jakých výsledků v ŽÁŘÍ A ŘÍJNU 2017 dosáhl můj AUTOMATICKÝ OBCHODNÍ SYSTÉM na akcie.

  • realizováno celkem 20 obchodů
  • úspěšnost ziskových obchodů 90% – 18 ziskových obchodů, 2 ztrátové obchody
  • největší ztrátový obchod -2,76% (jednalo se o akcii CL)
  • celkový zisk 9,29%

Uvidíme se v listopadu u dalšího pravidelného reportu ;-)

Podívejte se, jak můj AOS obchodoval v předešlých měsících:

Výsledky AOS červen 2017 +4,37%

Výsledky AOS červenec 2017 +3,36%

Výsledky AOS srpen 2017 -5,35%