Podívejme se společně, co se událo za dva měsíce DUBEN a KVĚTEN 2017 v rámci obchodování mého AOS (automatický obchodní systém).

Tyto dva měsíce se v rámci mého vlastního obchodování na burze nesly ve znamení:

  1. Měl sem velmi málo času, burze jsem věnoval pouze nutné minimum.
  2. Trhy se pohybovaly na svých maximech = málo obchodních příležitostí.

AOS obchodoval bez ohledu na tyto dvě skutečnosti a v podstatě mi tak generoval pasivní příjem. Denně jsem kontroloval otevřené pozice (ikdyž to není nutné, raději to tak dělám, čistě jenom ze zvyku a pro vlastní klid). Ovšem pozor, zde je potřeba zdůraznit jednu věc. Jeden nešvar začínajících nezkušených obchodníků AOS. Já nesleduji vyloženě, zda se daný obchod ubírá ziskovým či ztrátovým směrem. Série zisků ani ztrát mě nijak psychicky neovlivňuje. Zajímají mě trhy globálně, zajímají mě technické aspekty, zda můj automatický obchodní systém správně exekuuje obchody, zda se párují objednávky, zda po technické stránce je vše v pořádku. Naopak nezkušený obchodník emocionálně prožívá každý zisk či ztrátu. Při ziskové sérii je plný euforie, při té ztrátové je naopak velmi zklamán a demotivován. Nechte pracovat statistiku, je potřeba větší množství obchodů, aby se projevila vaše statistická výhoda.

Jak jsem již zmínil, trhy, které v rámci mého obchodování sleduji, se poslední dva měsíce pohybují na svých maximech. Očekávám korekci. Pohyb dolů. Většina obchodníků se pohybu dolů bojí. Bojí se propadů. Já na korekce a větší pohyby dolů čekám, těším se na ně. Protože vím, že právě v těchto momentech se dá opravdu krásně vydělat. Za duben a květen 2017 si hlavní americký akciový index S&P500 připsal +2,1%. Jeho vývoj vidíte na přiloženém grafu.

Americké akcie – akciový index S&P500

Nyní se podívejme jak si v dubnu a květnu 2017 vedl můj AUTOMATICKÝ OBCHODNÍ SYSTÉM

  • Realizoval za DUBEN A KVĚTEN 2017 celkem 35 obchodů (28 obchodů ziskových a 7 obchodů ztrátových).
  • Procentuální úspěšnost ziskových obchodů tedy byla 80% (podprůměrná hodnot, dlouhodobě okolo 90%).
  • Pracuje s vysokou procentuální úspěšností s nízkým poměrem zisku vůči risku, dlouhodobě má negativní RRR 2,5:1, tzn. jeden ztrátový obchod pokryjí 2,5 ziskové obchody (průměrný zisk +0,6% a průměrná ztráta -1,7%).
  • Maximální propad kapitálu -6%.
  • Průměrný obchod trval 5 dní.

Automatický obchodní systém – obchody DUBEN A KVĚTEN 2017

Výkonnost mého AOS na akcie za duben a květen 2017 je tedy +3,68%. Výsledky vidíte v přiloženém výpisu obchodního účtu od mého brokera Interactive brokers.

Automatický obchodní systém – výpis Interactive brokers

Podívejte se, jak můj AOS obchodoval v předešlých měsících:

Výsledky AOS leden 2017 +0,62%

Výsledky AOS únor 2017 +9,65%

Výsledky AOS březen 2017 -2,27%

Pokud se chcete dozvědět více, jak technicky funguje a jakým způsobem můžete i Vy získat můj automatický obchodní systém, zavolejte mi na tel +420739577051.