První obchodní měsíc mého AOS v roce 2017 je za mnou a na řadu přichází pravidelný report výsledků za LEDEN 2017.

Důvody proč, svůj automatický obchodní systém na akcie porovnávám s akciovým indexem S&P500 (#SPX), zmiňuji pokaždé, ani dneska si neodpustím tuto zmínku. Prostý laik nezná různé obchodní strategie, až na jedinou, tu základní, strategii buy and hold. Jedná se o jednoduchou akciovou obchodní strategii, která je z dlouhodobého pohledu (desítky let) funkční, ovšem nese s sebou mnohá úskalí. Těmito je její značná kolísavost  v porovnání s nízkou ziskovostí. Složitější obchodní strategie používáme, abychom zefektivnili naše výkony-výsledky. Proto, pokud nějakou takovou obchodní strategii používám, očekávám od ní a mým hlavním cílem, je dosažení lepších výsledků, než v případě samotného držení nějakého aktiva. V tomto případě akcií, „nejlepších“ amerických akcií, protože s těmito můj automatický obchodní systém pracuje.

Index S&P500 (#SPX) v lednu 2017 vzrostl o +1,8%. Optimismus na amerických akciových burzách stále přetrvává. Kdo z Vás čeká na korekci stejně jako já? :-) Velké pohyby = velké zisky.

S&P500 leden 2017 – zisk 1,8%

Nyní se podívejme jak si v lednu 2017 vedl můj automatický obchodní systém.

Za toto období realizoval AOS celkem 19 obchodů se 74% procentuální úspěšností ziskových obchodů. Z hlediska počtu obchodů, tak leden převyšuje průměr svým počtem, a co se týče procentuální úspěšnosti tak poměrně pokulhává, kdy dlouhodobá úspěšnost ziskových obchodů je kolem 90%.

Leden 2017 zakončil můj automatický obchodní systém v zisku +0,62%. Jedná se o lehce podpůrměrný výsledek, ale statisticky zcela zapadá do konceptu. Index S&P500 se mi překonat nepodařilo.

Automatický obchodní systém leden 2017 – zisk 0,62%

Podívejte se, jak můj AOS obchodoval v předešlých měsících:

Výsledky AOS říjen 2016 +3,6%

Výsledky AOS listopad 2016 +2,0%

Kompletní výsledky AOS za rok 2016 +2,0%

„Jedná se o podprůměrný výsledek. Začínající nezkušení obchodníci v takových obdobích začínají být nervózní. Začíná se jim do hlavy vkrádat myšlenka, zda systém náhodou nepřestal fungovat. Špatně! Svůj obchodní systém znám, vím co od něj mohu očekávat, co je jeho standardní chování. V průměru má tento můj AOS na akcie 2-3 ztrátové měsíce v roce, má nadprůměrné měsíce a má měsíce průměrné. Důležitá je dlouhodobost a to, že vydělává stabilně a konzistentně. Bez větších poklesů a s vyrovnanou equity. Backtest, simulované obchodování a zpětná kontrola live výsledků nám výrazně pomáhá stabilizovat naši psychiku, což nám umožňuje zlepšit naše obchodní výkony.“

Pokud se chcete dozvědět více, jak technicky funguje a jakým způsobem můžete i Vy získat můj automatický obchodní systém, ozvěte se mi na tel +420739577051.