Na začátku dubna jsem na konkrétním obchodě ukazoval jeden ze způsobů, jak obchoduji akcie. Jednalo se o swingový obchod akcií firmy EW, který jsem zobchodoval prostřednictvím opcí. V tomto obchodě jsem za 14 dní zhodnotil svůj účet o 5,6%.

Od této doby jsem uzavřel další 3 obchody, které si dneska zanalyzujeme. 2 z nich byly ziskové, jeden ztrátový. Tento měsíc zatím tedy 75% úspěšnost. Všechny tyto obchody jsem dával v reálném čase na svůj profil Facebooku. Takže pokud chcete vidět v reálném čase jak obchoduji, neváhejte na mi dát „like“ :-) Jedná se o pořád stejný obchodní styl, kterým obchoduji.

29.3.2016 jsem vstupoval do dvou obchodů na trzích Reynolds American Inc. (RAI) a Michael Kors Holdings Limited (KORS).

rai kors facebook

Obchody jsem realizoval prostřednictvím opcí. Na základě svého obchodního plánu jsem očekával nárůst ceny. Stanovil jsem si spodní hranici, kam by se případně trh mohl krátkodobě propadnout a svou pozici jsem si pojistil, kdyby došlo k propadu ceny pod mnou plánovanou úroveň.

kors

Opce na akcie firmy KORS jsem obchodoval, když do expirace zbývalo 17 dní. Za tento put spread jsem inkasoval premium 50USD, přičemž riskoval jsem 200USD. V době expirace cena uzavřela nad mnou vypsanou put opcí a já tak inkasoval zisk 47,83USD po odečtení komisí. Vzhledem k riskovanému kapitálu na tuto pozici se jedná o 1,9% zhodnocení.

Stejné podmínky mi nabízela příležitost i na trhu RAI. Opět jsem za tento put spread inkasoval premium ve výši 50USD, přičemž riskoval jsem 200USD. Obchod se z počátku vyvíjel dle mých představ, cena stagnovala a já byl v zisku. Ovšem během jednoho dne došlo k propadu ceny, která se již nevrátila nad mnou stanovenou úroveň. V době expirace cena uzavřela pod mnou vypsanou put opcí, ale nad mnou koupenou ochrannou put opcí a já tak inkasoval ztrátu ve výši -98,75USD po odečtení komisí. Vzhledem k riskovanému kapitálu na tuto pozici se jedná o 3,9% pokles.

RAI

Zpětně, když si tento obchod analyzuji, vidím chybu v příliš blízko vypsané put opci. Měl jsem trhu dát větší prostor a spodní hranici si stanovit až na úroveň 47,5. V tomto případě by ale obchod neprošel mým filtrem v rámci money managementu a já bych tedy neobchodoval. No teďka už nenadělám nic, holt chybama se člověk učí.

Minulý čtvrtek jsem vstupoval od obchodu na trhu TJX.

tjx facebook

Obchodoval jsem jednoduše pomocí akcií, protože jsem očekával skutečně silný nárůst ceny. Tato moje analýza se mi potvrdila a před malou chvílí byl exekuován můj profit-target.

tjx platforma

tjx platforma 1

V tomto obchodě jsem riskoval 3,3% s potenciálním ziskem 2%. Ne vždy obchoduji s poměrem zisku a risku (tzv. RRR) menším než 1, jako v tomto případě, v dlouhodobém měřítku se snažím držet v rámci tohoto svého obchodního plánu RRR větší než 1. Obchod jsem tedy dneska po 3 denním růstu ceny uzavřel se ziskem 2%.

Tolik pro dnešek vše. Zítra ode mě očekávejte další analýzu příležitostí, kterou budu publikovat na svém profilu Facebooku. Mějte se hezky :-)

Nejenom tuto svou obchodní techniku jsem zahrnul do svého uceleného vzdělávacího programu pro začínající obchodníky, online kurzu Burza pro každého od A do Z. Vše samozřejmě s mojí podporou.

[feature_box_creator style=“1″ width=““ top_margin=““ bottom_margin=““ top_padding=““ right_padding=““ bottom_padding=““ left_padding=““ alignment=“center“ bg_color=““ bg_color_end=““ border_color=““ border_weight=““ border_radius=““ border_style=““ ]

Začínáte na burze?

Chcete se naučit obchodovat?

Chcete získat nový stabilní zdroj příjmu?

Pak je přímo pro Vás určen můj nový kurz obchodování na burze pro začátečníky!
V kurzu se naučíte vše potřebné pro Váš úspěšný start na finančních trzích.

product-design-table-white (1)

>>> ZAČÍT VYDĚLÁVAT NA BURZE <<<

[/feature_box_creator]