Ti, co mne sledujete na sociálních sítích, jste jistě zaznamenali, že poslední dobou zde dávám v živém čase konkrétní obchodní příležitosti, které sleduji. Dneska bych Vám chtěl popsat jeden z těchto obchodů z poslední doby. Jedná se o akcii firmy Edward Lifesciences Corp. (EW).

FACEBOOKFB EW

GOOGLE+

google profil

Jedná se pořád o stejnou techniku obchodování. V předchozích článcích, zde na blogu, jsem Vám dal návod, jakým způsobem lze ziskově obchodovat na burze. Podle daných pravidel obchoduji na burze již několik let. Projděte si moje články týkající se této problematiky, projděte si také obchody, které jsem pomocí této techniky provedl.

Pojďme se podívat na obchod, který jsem včera uzavíral.

Nyní nebudu popisovat konkrétní pravidla mého obchodního systému, odkazuji Vás na mé předchozí články, dneska se zaměřím na postup vstupu do obchodu. Pokud se chcete dozvědět více, napište mi na mail.

V rámci daného obchodního systému je možno vstupovat prostřednictvím akcií nebo opcí. Já tentokrát volil opce, protože mi nabízely lepší poměr risku a zisku. Vstup do obchodu jsem provedl v pátek 18.3.2016. Aktuální cena akcie EW byla v době mého vstupu na hladině 85,82. Vypsal jsem PUT opci ATM na striku 85. Dále jsem si stanovil maximální možné riziko na hodnotě 330USD tím, že jsem koupil ochrannou PUT opci na striku 80. Za tento celý PUT spread jsem inkasoval premium ve výši 170USD. Broker mi na tento obchod blokoval na obchodním účtu částku asi 480USD (12000 CZK).

účet 1

Obchod se hned od začátku vyvíjel předpokládaným směrem. I kdyby tomu tak nebylo, měl jsem naplánováno, že do expirace se cena udrží nad mnou vypsanou put opcí. Kouzlo této techniky je, že nemusím vychytat přesné dno korekce, a to se mi líbí. Navíc obchod mi nabízel pro mě fakt pěkný poměr risku a zisku. Hned na začátku jsem si stanovil, že budu vystupovat, jakmile bude dosažen 75% a vyšší zisk z původně inkasovaného premia 170USD. A to se stalo včera. Můj PT byl exekuován a já se zbavil vypsané opce. Zůstala mi pouze koupená opce, ale ta má v současnosti téměř nulovou hodnotu. Obchod jsem uzavřel se ziskem 140USD (3 339 CZK) za 14 dní. Vždy na danou pozici mám vyčleněn kapitál ve výši 2500USD. Podle toho se rozhoduji jak velkou pozici zobchoduji. V rámci tohoto obchodu jsem obchodoval 1 opci a jednalo se tak o zhodnocení ve výši 5,6%, jak vidíte na výpisu z mého obchodního účtu.

účet 2

Sledujte můj blog, sledujte mne na Facebooku a Google+, budu i nadále pravidelně ukazovat jak obchoduji. Ale upozorňuji! Nikdy slepě neobchodujte nic čemu nerozumíte. Nedávám Vám investiční doporučení, pouze Vám snažít ukázat, jakým způsobem lze ziskově obchodovat na burze. Pokud se chcete dozvědět více, napište mi nebo mi zavolejte, rád Vám poradím ;-) Ať se daří!

Pokud teprve začínáte a nevíte jak na burzu, připravil jsem pro Vás ucelený vzdělávací program, online kurz Burza pro každého od A do Z, kde Vám mimojiné ukážu danou obchodní techniku. Vše samozřejmě s mojí podporou.

[feature_box_creator style=“1″ width=““ top_margin=““ bottom_margin=““ top_padding=““ right_padding=““ bottom_padding=““ left_padding=““ alignment=“center“ bg_color=““ bg_color_end=““ border_color=““ border_weight=““ border_radius=““ border_style=““ ]

Začínáte na burze?

Chcete se naučit obchodovat?

Chcete získat nový stabilní zdroj příjmu?

Pak je přímo pro Vás určen můj nový kurz obchodování na burze pro začátečníky!
V kurzu se naučíte vše potřebné pro Váš úspěšný start na finančních trzích.

product-design-table-white (1)

>>> ZAČÍT VYDĚLÁVAT NA BURZE <<<

[/feature_box_creator]