Dneska se podíváme na konkrétní obchodní techniku, kterou jsem na svém blogu ještě nezmiňoval. Tuto techniku v současnosti používám pouze okrajově, jako doplněk k nástrojům technické analýzy. Nicméně dříve jsem ji hojně využíval a měl na ní postaven jeden svůj obchodní plán. Jedná o techniku mezi obchodníky poměrně rozšířenou, a proto ji možná již někteří znáte. Troufám si tvrdit, že pro ty, kteří ji neznají, bude přínosem, protože funguje poměrně spolehlivě, je jednoduchá, snadno uchopitelná a dobře se používá.

Vysvětlím Vám, jak používám trendové linky.

Nejdříve bych Vám rád popsal teoreticky, co jsou to trendové linky a na co se používají. Dnes Vám ukážu na konkrétních příkladech z poslední doby, jak tyto linky vypadají. V nejbližší době pro Vás natočím video, kde vysvětlím, jak trendové linky zakreslovat, jak fungují a jak pomocí nich vydělat nějaký ten peníz :-)

Jak vypadá trendová linka?

Zajímat nás v tomto případě budou lokální krátkodobé a dlouhodobé High a Low, tzn. nejvyšší a nejnižší ceny, a potom také vrcholy a dna swingů. Trendová linka je potom spojnicí nejméně dvou lokálních High a Low. Čím více doteků trendové linky, tím silnější a validnější trendová linka. Stačí nám ovšem, jak jsem řekl, pouze dva doteky.
TL

Trendové linky můžeme používat jako:

1. Vstupní formace (pattern) – na tomto místě je zvýšená pravděpodobnost. V případě na grafu bychom vstupovali na krátké pozice v zakroužkované oblasti. Zde došlo odrazu od trendové linky do shortu.

TL2

2. Výstupní formace (pattern) – na tomto místě je zvýšená pravděpodobnost možného obratu trhu, proto zde můžeme zvažovat případný výstup z obchodu. Použijeme předchozí příklad, kdy bychom vstupovali někde v oblasti označené černým kruhem a výstup bychom volili v oblasti trendové linky označené červeným kruhem.

TL3

3. Technika k určení aktuálního trendu trhu – podle směru trendových linek a jejich průrazů. Na prvním příkladu klesající trend, pohybující se v ukázkovém kanálu, ohraničený z obou stran trendovými linkami.TL1

Na druhém příkladu rostoucí trend, pohybující se v ukázkovém kanálu, ohraničený z obou stran trendovými linkami.

TL4

Přičemž v případě vstupů do obchodů lze vstupovat na odrazu od trendové linky nebo jejím průrazu. Odraz od trendové linky se nejčastěji používá jako trendová varianta obchodování a naopak průraz trendové linky používáme jako protitrendovou techniku.

Trendové linky jsou samy o sobě logickými úrovněmi. Lze je tedy považovat za supporty a resistance a podle toho je patřičným způsobem využívat.

Pokud teprve začínáte a nevíte jak na burzu, připravil jsem pro Vás ucelený vzdělávací program, online kurz Burza pro každého od A do Z. Vše samozřejmě s mojí podporou.

Začínáte na burze?

Chcete se naučit obchodovat?

Chcete získat nový stabilní zdroj příjmu?

Staňte se členy mého VIP clubu a získejte přístup ke 4 online kurzům a další spoustě vzdělávacích materiálů.

product-design-table-white (1)

>>> ZAČÍT VYDĚLÁVAT NA BURZE <<<