Kdo jsem

[text_block style=“style_1.png“ align=“left“]profilovkaMoje jméno je Petr Novák a burzovní obchodník. Pocházím z Kroměříže, kde také žiji. Jsem aktivní sportovec a mám rád kvalitní filmy a hudbu. Moji největší vášní, koníčkem a zdrojem financí, je obchodování na burze – TRADING.

Zajímá Vás, jaké byly mé začátky v obchodování? Začal jsem poměrně brzy ve svém věku 20 let, a přestože jsem ještě poměrně mladý, troufám si říct, že praktických zkušeností z daného oboru mám na svůj věk poměrně dost. Obchodování na burze se věnuji již více něž 8 let a pořád mě neskutečně naplňuje. Je mým koníčkem, mou láskou a již 3 roky hlavním zdrojem obživy. Jenomže každá láska s sebou čas od času nese i trápení a bolest. Na začátku své kariéry jsem se téměř 3 roky plácal na místě a nevydělal ani vindru. Toto období střídaly pocity štěstí a zároveň beznaděje, kdy na jednu stranu jsem objevil něco, co mě dokonale naplňovalo, ovšem na stranu druhou, čím více jsem si přál uspět, tím více se mi to nedařilo.

Proč jsem vůbec začal obchodovat na burze? Jednoduše proto, že jsem chodil do práce, která mě nebavila a hledal jsem za ni náhradu. Nakonec jsem v této práci vydržel ještě dalších 5 let, než jsem si mohl dovolit z ní odejít a spolehnout se pouze na trading (jak se obchodování na burze říká). Vedle toho jsem dálkově studoval vysokou školu se zaměřením na finance a ekonomii. Finance mě bavili odjakživa, takže tento obor pro mne byla jasná volba. Měli jsme tam předmět, kde jsme se učili, jak analyzovat společnosti na základě jejího hospodaření a jak číst její ekonomické výkazy (této analýze se říká fundamentální). Tady jsem se tedy poprvé setkal s burzou. Vše jsem okamžitě začal aplikovat do praxe a zkoušet na vlastní kůži. Naštěstí jsem velmi rychle zjistil, že většina z toho, co nás na škole učili, je v praxi nepoužitelná. Navíc fundamentální analýza, jako taková, není nic pro mě. Pak jsem ale uviděl burzovní graf. HEUREKA! Místo toho, abych se snažil přijít na to, které společnosti jsou dobré, a které špatné, jsem začal sledovat, kde obchoduje většina. Místo toho, abych soupeřil s těmi, kteří hýbou trhem, jsem se rozhodl, že je budu následovat. A to je přesně to, co nám umožňuje technická analýza.

A tak jsem tedy začal prohlížet burzovní grafy, studovat odborné knihy. Absolvoval jsem 3 vzdělávací semináře a individuální coaching pod vedením zahraničního profesionálního obchodníka, a po několika tisících hodinách studia a živého obchodování, spousty bezesných nocí a i spousty investovaných a ztracených peněz, jsem konečně našel klíč, který mi otevřel dveře ke konzistentním profitům na burze. Ovšem tato má cesta byla jako jízda na horské dráze. Chvíli jsem byl nahoře, chvíli zase dole. Věděl jsem, že dělám dokola pořád jedny a ty samé chyby, ale neuměl jsem tyto chyby pojmenovat. Dnes už to vím. A s Vámi se o tato má zjištění podělím. Za prvé si sundejte růžové brýle a přestaňte být chamtiví. Obchodování na burze je ve své podstatě jednoduché, ale není snadné. Vydělávat na burze může každý, ale ne každý to také dokáže. Ne každý má totiž dostatek sebekázně, která je pro úspěch na burze klíčová. Odhoďte své ego stranou a nebojte se udělat si věci co nejjednodušší, vždyť přeci víte, že v jednoduchosti je síla. Tak se tím i řiďte.

 

[/text_block]

Jak obchoduji na burze

[text_block style=“style_1.png“ align=“left“]Zajímá Vás jakým stylem obchoduji? Zabývám se swingovým obchodováním akcií a ETF. Swingové obchodováním je kompromisem mezi denním a pozičním obchodováním. Akcie a ETF obchoduji ručně a pomocí automatických obchodních systémů. Dále některé svoje strategie na akcie a ETF obchoduji pomocí opcí.[/text_block]

Nejnovější příspěvky na BLOGU