Pěkný den :-) Červenec je za námi a s ním i polovina roku 2017. Přináším Vám pravidelný report obchodování mého AOS na akcie. V dnešním reportu uvidíte reálný výpis z obchodního účtu 5,4 MIL Kč a obchodního účtu 250 tis. Kč.

Konzistence v obchodování na burze je, jak neustále opakuji, jeden z nejdůležitějších aspektů úspěšného obchodování na burze. Automatický obchodní systém nám právě tuto konzistenci zaručí. Stačí drobná statistická výhoda, v tomto případě výhoda spočívající ve vstupech, které nám dávají pravděpodobnostní výhodu, dále pak ve striktním money-managementu a logických výstupech, které dlouhodobě drží pozitivní %win, a výsledky se dřívě či později dostaví.

Červen 2017 byl pro akciové trhy pozitivní, kdy sledovaný akciový index SP500 si připsal 1,65%. Můj automatický obchodní systém na akcie, který obchoduji nejen já sám, ale i několik mých kolegů, svou výkonností sledovaný index překonal. Toto je pro mě osobně první známka toho, že obchodovat daný AOS má smysl.

Na začátku každé spolupráce s novým kolegou, se ho ptám na 3 důležité otázky, od kterých se vlastně odvíjí jeho celkové nastavení a naše případná spolupráce. Tyto tři aspekty (otázky) je potřeba sladit dohromady, od nich zvolit burzovní strategii a celkově plán, a dá se podle nich hlavně zjistit, zda je pro daného potenciálního obchodníka vůbec trading reálný. Toto si ovšem málokdo uvědomuje. Růžové brýle se nasazují snadno, ovšem na reálné překážky, již strašně málo burzovních „guru“ upozorní.

Jaké má obchodník finanční možnosti?

Zde se odvíjí o jeho stávající situace. Málokdo má rizikový kapitál např. 10000USD, aby pro něj měla burza vůbec smysl. Samozřejmě dá se začít i s menší částkou, ovšem na fulltime to rozhodně není, zde se jedná o formu zhodnocení volného kapitálu.

Jaké riziko je obchodník schopen snést?

Lidé jsou různí. Téměř nikdo nerad ztrácí peníze. Ovšem na burze jsou ztráty na běžném pořádku. Na mysli mám ztrátové obchody. Předpokladem je samozřejmě dlouhodobá ziskovost, ale tato s sebou nese občasné ztráty. Ty k tomu prostě patří. Obchodník, který toto nedokáže akceptovat, nemá smysl, aby se vůbec do burzy pouštěl.

Jaká má obchodník očekávání?

Tato otázka souvisí s prvním bodem. S nízkým kapitálem z nás za rok fulltime obchodníci nebudou.

Při reportech svého obchodování uvádím vždy zhodnocení v rámci procent. Mám své soukromí, lidé jsou závistivý a já bych se nerad dostal do problémů. Výše kapitálu o schopnostech daného obchodníka nic nevypovídá. Jak jsem říkal, každý má jiné možnosti a já chci být objektivní. Navíc to, že bych řekl, že jsem daný měsíc vydělal např. 100000,- Kč je v podstatě nic neříkající hodnota. Je totiž rozdíl vydělat tuto částku z milionu, kdy toto děla 10% nebo z 10 milionů, kdy zde je to 1%.

Pro představu, výjimečně udělám tento měsíc výjimku, kdy zde odprezentuji dva obchodní účty, jeden s minimálním kapitálem 10.000 USD a druhý obchodní účet s kapitálem větším 200.000 EUR. Právě na těchto těchto výsledcích si každý obchodník může správně nastavit svá očekávání v souladu s jeho finančními možnostmi a akceptací rizika.

AOS Zhodnocení obchodního účtu 200.000 EUR

AOS Realizované obchody – účet 200.000 EUR


AOS Zhodnocení obchodního účtu 10.000 USD

AOS Realizované obchody – účet 10.000 USD

Podívejte se, jak můj AOS obchodoval v předešlých měsících:

Výsledky AOS únor 2017 +9,65%

Výsledky AOS březen 2017 -2,27%

Výsledky AOS duben+květen  +3,68%

Pokud se chcete dozvědět více, jak technicky funguje a jakým způsobem můžete i Vy získat můj automatický obchodní systém, zavolejte mi na tel +420739577051.