Hlavní výhodou obchodování na burze je pro mě osobně především časová nezávislost. Postupem času jsem se dopracoval do stádia, kdy upřednostňuji raději časově méně náročné obchodní styly a přístupy s menšími zisky, před časově „náročnějšími“ obchodními styly a přístupy s vyššími zisky. Pokud si spočítám, jaká byla moje „hodinová mzda“ za poslední měsíc u níže prezentované strategie, zjistím, že se mi tento můj přístup rozhodně vyplatí.

Danou strategii samozřejmě obchoduji automaticky. Jedná se o automatický obchodní systém. Celá moje práce spočívá pouze v tom, že každý den zkontroluji otevřené pozice. Tato práce mi zabere maximálně 5 minut denně. Tolik času bych tomu ani nemusel věnovat, protože mi navíc program do mailu posílá upozornění na jakoukoliv akci, kterou strategie vykoná, takže pokud by došlo například k výpadku dat nebo k nenadálému vypnutí strategie, jsem připraven zasáhnout ručně. Zatím se mi to za 2 roky živého obchodování nestalo ani jednou.

Nepočítám samozřejmě čas, který jsem musel věnovat vývoji strategie. Navíc bez předešlých zkušeností bych se k takové strategii ani nedopracoval. Tento vynaložený čas beru jako investici do budoucna, protože počítám s tím, že strategie bude bez větších úprav funkční ještě dlouhou dobu.

Strategie má i ztrátová období, třeba v březnu letošního roku vykázala ztrátu. Ovšem z dlouhodobého hlediska by se dalo říct, že mám v ruce tiskárnu na peníze (berte prosím s nadsázkou) :-)
Automatické obchodní systémy - pasivní příjem

Přikládám výpis z jednoho ze svých účtů u Interactive brokers. Jedná se o měsíc obchodování jediné strategie v té nejkonzervativnější variantě, tzn. při nulové páce. V tomto období strategie vykázala zisk 13 471 Kč, a to dělá při práci 5 minut denně přes 8 000 Kč na hodinu.

Strategie je koncipována tak, aby byla schopna pracovat s pákou až 1:3. Jsou obchodníci, kterým nevadí větší riziko na pozici a tito by strategii obchodovali s pákou 1:3. V daném období by jejich zisk byl tedy 3 větší než ten můj při nulové páce, tzn. přes 40 000 Kč.

[button_1 text=“Chci%20se%20dozv%C4%9Bd%C4%9Bt%20v%C3%ADce“ text_size=“32″ text_color=“#000000″ text_bold=“Y“ text_letter_spacing=“0″ subtext_panel=“N“ text_shadow_panel=“Y“ text_shadow_vertical=“1″ text_shadow_horizontal=“0″ text_shadow_color=“#ffff00″ text_shadow_blur=“0″ styling_width=“40″ styling_height=“30″ styling_border_color=“#000000″ styling_border_size=“1″ styling_border_radius=“6″ styling_border_opacity=“100″ styling_shine=“Y“ styling_gradient_start_color=“#ffff00″ styling_gradient_end_color=“#ffa035″ drop_shadow_panel=“Y“ drop_shadow_vertical=“1″ drop_shadow_horizontal=“0″ drop_shadow_blur=“1″ drop_shadow_spread=“0″ drop_shadow_color=“#000000″ drop_shadow_opacity=“50″ inset_shadow_panel=“Y“ inset_shadow_vertical=“0″ inset_shadow_horizontal=“0″ inset_shadow_blur=“0″ inset_shadow_spread=“1″ inset_shadow_color=“#ffff00″ inset_shadow_opacity=“50″ align=“center“ href=“http://burzaprokazdeho.cz/pasivni_prijem/“ new_window=“Y“/]