Dnes Vám ukážu konkrétní popis jedné z mých obchodních strategií, pomocí které obchoduji opce. Začal jsem ji obchodovat od ledna loňského roku a zatím si ji velice pochvaluji. Jedná se o velmi jednoduchou opční strategii, která vyžaduje minimum času a zvládne ji obchodovat každý začínající obchodník. Nechal jsem se při její stavbě inspirovat zkušenou profesionální obchodnicí, která v současnosti spravuje bezmála 190 000 000USD ve dvou investičních fondech. Tato obchodnice pomocí ní zhodnocuje kapitál svých fondů o bezmála 50% ročně. Obchoduje ji agresivněji než já. Preferuji přeci jenom klidnější a méně rizikové strategie. Na závěr článku Vám dám tipy, jak tuto strategii obchodovat agresivněji a zhodnotit tak Váš kapitál ještě o něco více. Podstatou strategie je výpis opcí.

Nyní již k pravidlům strategie:

1. Pomocí této strategie dnes obchoduji opce na ETF akciových indexů S&P 500 (SPY), Nasdaq 100 (QQQ) a Russell 2000 (RUT).

2. Vypisuji PUT opce na tyto podklady na STRIKU 10% pod aktuální cenou.

3. Konkrétní den, kdy vstupovat do obchodů není podstatný. Vstupuji vždy, když do expirace zbývá 35-70 dnů.

4. Pozice likviduji, jakmile dosáhne 75% profitu (tzn. pokud inkasuji 100USD za vypsanou opci, nedržím do expirace, ale zbavuji se jí při zbytkové hodnotě 25USD).

5. Pokud jde pozice proti mě, nechám se případně přiřadit a následně vypisuji týdenní CALL opce 3% nad cenou mé přiřazené opce.

Toť vše :-)

Chystám pro Vás článek, kde Vám ukážu konkrétní výsledky této strategie a také návod, jak tuto strategii otestovat v bezplatné tréninkové platformě Think or swim.

A nyní tedy tipy, jak tuto strategii obchodovat agresivněji:

  • lze zároveň spolu s výpisem PUT opce vypisovat i CALL opci (opční strategie Straddle)
  • opce lze vypisovat blíže k aktuální ceně a následně při pohybu proti naší pozici řídit pozici ručně
  • při pohybu proti naší pozici vypisovat další opce, držet stále vzdálenost 10% od aktuální ceny

Na závěr bych Vás rád upozornil, že se nejedná o investiční doporučení! Nikdy neobchodujte nic, čemu nerozumíte, co nemáte otestované a s čím nemáte zkušenosti. Pokud se Vám strategie líbí, otestujte ji (např. v platformě Think or swim), pokud Vám bude vyhovovat, obchodujte ji raději nějakou dobu na SIMu (reálné podmínky trhu s fiktivním kapitálem – tréninkový účet) a teprve potom ji obchodujte na Vašich živých účtech. Nebojte, nic Vám neuteče. Trhy tady byly, jsou a budou. Příležitostí je a bude neustále dostatek.


NAUČTE SE SPRÁVNĚ ČÍST TRHY A ZAČNĚTE UŽ KONEČNĚ VYDĚLÁVAT! ZÍSKEJTE PŘÍSTUP DO VIP CLUBU NYNÍ …