Obchodních stylů existuje několik, nelze říct který je lepší či horší. Každý obchodní styl má svá specifika a každému může vyhovovat jiný styl. Je to tedy o preferencích. Náš obchodní styl by měl především korespondovat s naší povahou. Také nelze říct, který obchodní styl je profitabilnější, protože vždy záleží na schopnostech daného obchodníka. Také je důležité z hlediska ziskovosti obchodního stylu brát v potaz podstoupené riziko. Jak si říká nikdy bychom neměli míchat jablka s hruškami. Je hloupost srovnávat ziskovost intradenního obchodníka futures se ziskovostí akciového obchodníka. Jako první zde vidím celkový čas, který samotnému obchodování věnuje intradenní obchodník, který obchoduje každý den minimálně 1,5h, a čas, který obchodování věnuje akciový obchodník, sledující pouze zavírací ceny trhů, takže stačí, když samotnému obchodování věnuje pouze několik minut týdně. Další věcí je podstoupené riziko intradenního obchodníka futures a podstoupené riziko akciového obchodníka. Futures jsou finanční deriváty pracující s pákovým efektem. Pokud obchodujeme akcie bez páky, jsou tedy futures asi 16x rizikovější. Tím, ale nechci říct, že by bylo intradenní obchodování špatné, pouze jsem chtěl říct, že pokud chceme srovnávat ziskovost jakýchkoliv obchodních stylů, berme vždy v potaz i další kritéria. Jak jsem již na začátku zmínil, musíme si vybrat obchodní styl, který bude sedět naší povaze.

Intradenní obchodování futures je v dnešní době velmi populární. Velká spousta obchodníků se tomuto obchodnímu stylu věnuje pro jeho atraktivnost (hodně akce, 1 a více obchodů denně) a kapitálovou nenáročnost (obchodní účty od 100 000 Kč).

Jak to mám já? Intradenní obchodování je ze všech obchodních stylů časově nejnáročnější a já chci mít volného času co nejvíce, proto když nemusím nebo nechci, intradenně neobchoduji. Většinou to dělám tak, že intradenně obchoduji tak 3-6 měsíců v roce. Přes léto intradenně neobchoduji vůbec. Léto je krásné a mám jej strašně rád, proto se o něj nenechám připravit :-) Intradenní obchodování mám ve svém portfoliu zařazeno z hlediska diverzifikace a také proto, že jej má rád a baví mě. Přes zimu se brzo stmívá, práce kolem domu už tolik není, tak proto mě 1,5h denně věnovaná obchodování zase tolik neuškodí.

Jak vypadá obchodní seance intradenního obchodníka Vám ukážu v následujícím videu. Jedná se záznam mého vlastního obchodování. Obchoduji 1,5h v hlavní obchodní hodiny trhu e-mini Russell 2000, tj. od 15:30 do 17:00.

[video_player type=“youtube“ width=“560″ height=“315″ align=“center“ margin_top=“0″ margin_bottom=“20″]aHR0cHM6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vd2F0Y2g/dj1lbjdnbEhYclJNdyZmZWF0dXJlPXlvdXR1LmJl[/video_player]