Uzavřené pozice

1)

datum vstupu: 21.4.2015
instrument: SPY (S&P 500 SPDR ETF)
obchodované množství: 3 pozice Iron Condora
vstupní cena: 203/202 – 213/214

V březnu jsem otevíral 3 condory. Jedná se o opční strategii, kdy vypisuji call a put opce, a zároveň kupuji ochranné opce strike nad/pod vypsanými opcemi. Tímto nákupem si stanovím maximální risk na pozici. Vypisovaný strike určuji podle S/R úrovní. Pokud trh bude tyto S/R úrovně respektovat, zůstává mi plné inkasované premium na začátku obchodu. Tato situace nastala nyní.

Spekuloval jsem na to, že se trh SPY bude v době expirace, tzn. 15.5.2015, nacházet někde mezi úrovněmi 203 – 213. V pátek trh uzavřel na hodnotě 212,44 a mě tak zůstalo celé inkasované premium +129USD, což je můj zisk.

spy


Aktuálně otevřené pozice

1)

datum vstupu: 15.5.2015
instrument: SPY (S&P 500 SPDR ETF)
obchodované množství: 3 pozice put spreadu
vstupní cena: -212,5 / +213,5

Trh SPY se nachází na resistanci na svých historických maximech a já očekávám korekci. Otevírám tedy směrový obchod a spekuluji na pokles trhu.

Volím výpis týdenní PUT opce (MAY5 15) na striku 212,5 a zároveň nakupuji týdenní PUT opci o strike výše. Za výpis inkasuji a za nákup zaplatím. Tento obchod mě bude na začátku stát 47USD na jeden spread. Je to i můj maximální risk. Maximální zisk v tomto obchodě je 53USD. Vzhledem ke svému money managementu otevírám 3 tyto vertikální spready, maximální risk tedy 141USD a maximální zisk 159USD. Poplatky jsou 6,5USD za spread.

trade

Jedná se o debetní obchod, tzn. že na začátku obchodu zaplatíme částku, která je naším maximálním rizikem. Více ztratit nemůžeme.

1. Pokud trh uzavře v době expirace (za 11 dní) pod hodnotou mé vypisované opce vydělám (maximálně 53USD).

2. Pokud trh uzavře v době expirace nad mou vypsanou opcí ztratím maximálně zaplacených 47USD.

Jak obchod skončím, zase se přihlásím ;-)

 

[feature_box_creator style=“1″ width=““ top_margin=““ bottom_margin=““ top_padding=““ right_padding=““ bottom_padding=““ left_padding=““ alignment=“center“ bg_color=““ bg_color_end=““ border_color=““ border_weight=““ border_radius=““ border_style=““ ]

Začínáte na burze?

Chcete se naučit obchodovat?

Chcete získat nový stabilní zdroj příjmu?

Pak je přímo pro Vás určen můj nový kurz obchodování na burze pro začátečníky!
V kurzu se naučíte vše potřebné pro Váš úspěšný start na finančních trzích.

product-design-table-white (1)

>>> ZAČÍT VYDĚLÁVAT NA BURZE <<<

[/feature_box_creator]