Pokud potřebujete peníze na bydlení nebo si jen chcete koupit pořádné, vysněné auto, ale nemáte na něj v současné době dostatek financí, tak jste zde správně. Dnešní článek Vám totiž ukáže, jak se dostat k milionu korun za 6 let. Já Vám dokonce dám dva tipy, jak se k našemu milionu dostat.

Jelikož se pohybujeme na amerických burzách, budu uvádět částky v dolarech USD.

Vezměme první hypotetickou situaci, píše se rok 2009 a je mi 30 let, za dobu, kdy jsem bydlel u rodičů a neměl téměř žádné výdaje se mi podařilo uspořit nějaké peníze. K dispozici mám tedy úspory ve výši 14 000 USD. Nyní bydlím s přítelkyní v podnájmu a plánujeme založit rodinu. Rádi bychom se přestěhovali do vlastního, ale na to nám mých našetřených 14 000 USD nebude stačit. Od školy si držím stálé pracovní místo, kde pracuji již 6 let, tudíž platové ohodnocení není úplně zanedbatelné. Měsíčně si přijdu na 2 000 USD. Po odečtení všech aktuálních výdajů mi z této částky zbývá 300 USD. Jsem odpůrcem klasického šetření, protože v dnešní době velmi nízkých úroků nám inflace snižuje hodnotu našich našetřených prostředků. Navíc je zbytečné nechávat naše peníze ležet jen tak ladem, když existují způsoby, jak s nimi efektivně pracovat. Šetřením ještě nikdy nikdo nezbohatl. Pokud ale potřebujeme relativně rychle vydělat náš první milion korun, tak jako tak nás to nemine. V našem případě se ovšem nebude jednat o šetření, nýbrž pravidelné investování. Já totiž využiji svůj počáteční kapitál 14 000 USD, za který nakoupím ETF fond SPY (podkladové aktivum je v tomto případě index S&P500) a měsíční částku, která mi pravidelně zbývá, neutratím, ale budu za ni každý měsíc dokupovat mnou držený fond SPY.

datum prvního nákupu: 2.1.2009
počáteční investice: 14 000 USD
měsíční investice: 300 USD
kapitál nyní: 50 959 USD

Druhá hypotetická situace je podobná, akorát s tím rozdílem, že mám náročnější přítelkyni a měsíčně mi tedy nezbývá žádná částka. Výhodou je, že mi k mým původním 14 000 USD rodiče přidaly ještě 5 000 USD a k dispozici mám tedy celkem 19 000 USD. V roce 2009 tedy za 19 000 USD nakoupím ETF fond SPY a do dnešního dne nebudu na nic sahat.

datum nákupu: 2.1.2009
počáteční investice: 19 000 USD
měsíční investice: 0 USD
kapitál nyní: 51 123 USD

V obou případech se jednalo o obchodní strategii Buy&Hold. Jedná se o velmi konzervativní strategii, pokud se vůbec jedná o strategii :-) I tak se nám během necelých 6-ti let, podařilo vybudovat kapitál 1 000 000 Kč (při dnešním kurzu koruny). Ve svých seminářích a kurzech představuji daleko komplexnější a výkonnější strategie, kterými se dají pohodlně vydělávat daleko zajímavější částky.

[feature_box_creator style=“1″ width=““ top_margin=““ bottom_margin=““ top_padding=““ right_padding=““ bottom_padding=““ left_padding=““ alignment=“center“ bg_color=““ bg_color_end=““ border_color=““ border_weight=““ border_radius=““ border_style=““ ]

Začínáte na burze?

Chcete se naučit obchodovat?

Chcete získat nový stabilní zdroj příjmu?

Pak je přímo pro Vás určen můj nový kurz obchodování na burze pro začátečníky!
V kurzu se naučíte vše potřebné pro Váš úspěšný start na finančních trzích.

product-design-table-white (1)

>>> ZAČÍT VYDĚLÁVAT NA BURZE <<<

[/feature_box_creator]