V dnešním článku bych rád shrnul, podle mě nejdůležitější body, které v rámci svého obchodování dělám jinak než většina. Tou většinou myslím ztrácející obchodníky.

1. Neočekávám pravidelnost. Trading není klasické zaměstnání, kde Vám zaměstnavatel vyplácí každý měsíc pravidelně pevně stanovenou mzdu. Ani v klasickém zaměstnání, ale nemáte nic jistého, a stává se dnes a denně, že zaměstnavatel má vůči svých zaměstnancům závazky. Výdělky z tradingu hodnotím vždy v rámci půlroku nebo až roku. Nebylo by chytré, kdybych očekával pravidelné zisky každý měsíc či týden, zbytečně bych se tak dostával pod tlak.

2. Nesoustředím se jen na jednu věc (obchodní přístup, obchodní systém, obchodní instrument). V rámci svého portfolia mám několik systémů na různých trzích. Tento bod se týká klasické diverzifikace. Každý z Vás daný pojem jistě zná, ale jsem přesvědčen, že většina diverzifikuje špatně nebo nedostatečně. O diverzifikaci připravím do budoucna článek.

3. K obchodování se snažím přistupovat co nejjednodušeji. V jednoduchosti je síla. Žádná složitá matematika, žádná kvanta sofistikovaných indikátorů. Obyčejná selská logika, jeden dva indikátory, a můžeme vydělávat!

4. Jsem trpělivý. Tento bod souvisí s bodem prvním. Pokud neočekávám pravidelný příjem v rámci svého obchodování, musím být i trpělivý, abych dokázal slabší období přečkat bez psychické újmy, a tím pádem, abych dokázal konzistentně aplikovat svůj obchodní přístup bez jakýchkoliv emocí.

5. Nejsem chamtivý. Vím co od burzy mohu očekávat a jsem zastáncem názoru, že nic není zadarmo. Vždycky se směji, když vidím na internetu nabídky typu: zhodnocení 328% za měsíc. Jenom blázen by na toto mohl skončit. Osobně cílím zhruba na zhodnocení 30% ročně a stačí mi to. Navíc vím, že je prakticky nemožné dlouhodobě dosahovat zhodnocení v řádech stovek % ročně. Všichni světoví profesionální obchodníci, spravující stovky miliony dolarů, dosahují již několik let menší desítky procent ročně, ale dlouhodobě a konzistentně. A o tom to je. Není to o tom, vydělat za jeden rok 200% a další roky jen ztrácet. Není lepší, dělat každý rok třeba jen 20%, ale po dobu třeba 30 let? Pro mě rozhodně ano!

 

[feature_box_creator style=“1″ width=““ top_margin=““ bottom_margin=““ top_padding=““ right_padding=““ bottom_padding=““ left_padding=““ alignment=“center“ bg_color=““ bg_color_end=““ border_color=““ border_weight=““ border_radius=““ border_style=““ ]

Začínáte na burze?

Chcete se naučit obchodovat?

Chcete získat nový stabilní zdroj příjmu?

Pak je přímo pro Vás určen můj nový kurz obchodování na burze pro začátečníky!
V kurzu se naučíte vše potřebné pro Váš úspěšný start na finančních trzích.

product-design-table-white (1)

>>> ZAČÍT VYDĚLÁVAT NA BURZE <<<

[/feature_box_creator]