Dnes bych se s Vámi rád podělil o pár tipů na skvělé stránky, protože ti, které zajímá burza a kapitálové trhy, je budou určitě někdy potřebovat. Uváděné stránky poskytují uživatelům zpožděná (asi 20min) burzovní data, ale i různé doplňkové služby a nástroje, a to vše zcela zdarma. Časem, jak budou růst Vaše nároky, budete potřebovat sofistikovanější nástroje, o kterých bych se v budoucnu rád rozepsal, ale pro začátek jsou tyto bezplatné zcela dostačující. Jedná se o zahraniční zdroje, obávám se, že jejich tuzemská obdoba neexistuje, zatím jsem nic nenašel. Vše je tedy v anglickém jazyce, ale nemusíte se obávat, i pro laiky je ovládání intuitivní a jednoduché, navíc v následujícím příspěvku přinesu video, které bude přesným návodem, jak s těmito nástroji pracovat.

www.barchart.com

V základní podobě zde není nutná registrace. Po zaregistrování si můžeme snadno spravovat své sledované trhy a grafy a mít vše pod kontrolou. Poskytuje grafy a základní nástroje technické analýzy komoditních, futures, akciových, opčních, futures a ETF trhů. Můžete se zde přihlásit k odběru zpravodajů a pravidelně dostávat zajímavé informace z dění na burze. Přímo na stránce Barchartu můžete najít spousty zajímavých zpráv z burzovního prostředí.

www.finviz.com

Není zde nutná registrace. Zaměřeno jak na technickou, tak i fundamentální analýzu. Hodně kvalitní a sofistikovaný nástroj. Hlavní předností je snadná filtrace a výběr instrumentů podle předem nastavených kritérií. Zaměřuje se především na akcie. Řadí se mezi nejvýkonnější a nejrozvinutější online analyzátory. Můžeme plošně analyzovat trhy, vytvářet portfolia a vyhledávat ideální tržní příležitosti.

www.freestockcharts.com

Po registrace máte k dispozici nezpožděná data a interaktivní grafy většiny amerických akcií, plné nepřeberného množství nástrojů, potřebných k analýze trhu. Zaměřuje se především na technickou analýzu. Hodí se pro vizuální obchodníky, kteří mají rádi indikátory.

www.finance.yahoo.com

EOD data většiny akcií, ETF a futures. Umožňuje prohlížet grafy, lze i přidat základní indikátory, ale především můžeme stahovat data většiny futures a akciových trhů přímo do počítače a následně s nimi pracovat třeba v excelu. Přehledná stránka obsahující i burzovní zpravodajství.

Jak dané nástroje využívám já?

Zmíněné nástroje kombinuji. Když potřebuji rychle zanalyzovat nějaký trh, bez použití indikátorů, používám Barchart. Pro přesnější analýzu trhu využívám Freestockcharts . Pro plošnou analýzu, případně primární výběr trhu používám Finviz. Když potřebuji stáhnout data do svého počítače, sáhnu po Yahoo.