Spousta začínajících obchodníků hledá odpověď na otázku, jaká je hlavní ingredience úspěchu na burze, kde je ukryt klíč k úspěchu na burze. Odpovědi na jejich otázku se jim dostávají z různých zdrojů a mnohdy se tyto liší. Často také slyším a vidím nabídky různých zaručených receptů na váš burzovní úspěch.

Moje odpověď?

Tu správnou ingredienci, ten pravý klíč k úspěchu na burze, si musí najít každý sám. A věřte nebo ne, máte jej blíž než si myslíte. Každý jej máte přímo na dosah.

Rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem je ve velkém množství případů opravdu zanedbatelný.

Ovšem překonat tento rozdíl, udělat ten pohyb z jedné strany na druhou, snadné rozhodně není. Kdo pochopí princip ziskového obchodování, kdo najde onu vysněnou ingredienci a klíč k úspěchu na burze, překročí pomyslnou hranici s až nepředstavitelnou lehkostí.

Drtivá většina obchodníků na burze stejně nikdy neuspěje, drtivá většina tento klíč nikdy nenajde. Proč? Těch důvodů je celá řada. Podle mě ovšem téměř všechny důvody mají stejný pramen.

Obchodníci totiž hledají klíč k úspěchu na burze na místech, kde tento nikdy nenajdou.

Možná si říkáte, že tato moje slova jsou akorát zbytečné a obecné motivační žvásty. Ale kdybych Vám nyní řekl, co děláte špatně a kde máte klíč hledat, stejně byste mi nevěřili. Víte proč? Odpověď máte v druhém odstavci.

Protože klíč k úspěchu na burze, si musí najít každý sám.