Každý měsíc zde publikuji již přes 2 roky výsledky mého automatického obchodního systému na akcie. Kdo mě sledujete pravidelně, víte zhruba v jakých tendencích se tento můj AOS pohybuje. Můj automatický obchodní systém, ač je robustní a naděluje relativně konzistentní zisky, NEFUNGUJE NA PRINCIPU AUTOMATU NA PENÍZE!!!

Obchodování na burze i přesto, že se jedná o naprosto seriózní byznys, není jako klasické zaměstnání. Je to spíše klasické podnikání. Nikdy dopředu nevíte, jaký stav vašeho účtu bude na konci daného měsíce. Žijete svým způsobem v nejistotě. Víte, jaké má vaše podnikání=obchodní systém limity, jaké průměrné výsledky od něj můžete očekávat. Jsou měsíce, kdy se vašemu podnikání nedaří, tzv. okurková sezóna. Na druhou stranu jsou období, která nadeženou zisku na několik měsíců dopředu, např. pro obchody jsou to Vánoce.

Můj automatický obchodní systém má v průměru 2-3 ztrátové měsíce v roce. Vím to na základě jeho 3-letého živého obchodování a na základě zpětného testování a analyzování 20-leté historie dat. Počítám s tím, a když takové období přijde, nevyvede mě to z míry, jsem psychicky stabilní. Jsem to na to připraven. A kdo je připraven, není překvapen :-)

Předchozí 2 měsíce, prosinec a leden, byly měsíce slabé. Ale já vím, že po takových obdobích přicházejí období žní. Loni tomu bylo snad úplně stejně. Duben a květen nádhera. To jsem tehdy ještě obchodoval s pákou 1:2, nyní již jedu 1:3 a je to docela znát.

Pro člověka co přijde poprvé a přečte si, že můj AOS dosáhl zisk přes 9% za jediný měsíc, toto nemá žádnou vypovídající hodnotu. Buď se bude cítit v euforii a bude si myslet, že vlastním svatý grál. Nebo si naopak bude myslet, že jsem lhář, a že se jedná o podvod. Ani jedno ani druhé. Podívejte se zpětně na výsledky, jakých dosahoval v předchozích měsících, pozorně si přečtěte co píšu výše, co píšu v každém reportu o AOS. Studujte souvislosti  v článcích a snažte se z nich pochopit princip obchodování na burze obecně. V každém příspěvku se Vám jej snažím vysvětlit.

A nyní již k výsledkům. Níže najdete porovnání s hlavním amerických akciovým indexem, výčet všech obchodů přímo z mé vlastní obchodní platformy a screen výpisu přímo od brokera z mého živého účtu.

Index S&P500 (#SPX) v únoru 2017 vzrostl o +3,7%.

S&P500 – únor 2017

AOS provedl za únor 2017 celkem 21 obchodů se 100% úspěšností, tzn. všech 21 obchodů bylo ziskových. Dlouhodobě se pohybuji u daného automatického obchodního systému na akcie kolem 90% úspěšnosti ziskových obchodů, ovšem s negativním RRR. Průměrný zisk mám menší než průměrnou ztrátu, proto dosahuji tak extrémně vysokého %WIN. Všechny provedené obchody, včetně vstupních a výstupních cen, vstupních a výstupních dnů naleznete níže v přiloženém výpisu přímo z mého obchodního software na daný automat.

AOS obchody - únor 2017

AOS obchody – únor 2017

Zhodnocení +9,65% za měsíc únor 2017 vidíte přímo na výpisu z obchodního účtu od brokera Interactive brokers, kde mám otevřen svůj obchodní účet. Jedná se o extrémně úspěšný měsíc. Znovu upozorňuji, že takové období je tak 1x za rok. Kdo by takové období čekal každý měsíc, byl by u mě za blázna. Je třeba být realistický a přemýšlet z dlouhodobého hlediska. Já např. cílím na to, abych na konci každého roku byl v zisku kolem +30% při páce 1:3, tzn. velmi umírněné riziko (tzn. žádné gamblování na forexu). Index S&P500 se mi na rozdíl o ledna podařilo překonat 3x, takže jsem velmi spokojen.

AOS výpis - únor 2017

AOS výpis – únor 2017

Podívejte se, jak můj AOS obchodoval v předešlých měsících:

Výsledky AOS listopad 2016 +2,0%

Kompletní výsledky AOS za rok 2016 +35,44%

Výsledky AOS leden 2017 +0,62%