[video_player type=“youtube“ youtube_remove_logo=“Y“ width=“560″ height=“315″ align=“center“ margin_top=“0″ margin_bottom=“20″]aHR0cHM6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vd2F0Y2g/dj1uV05aYmx4a0RBMCZmZWF0dXJlPXlvdXR1LmJl[/video_player]

Dnes se podíváme na aktuální dění na trzích komoditních, akciových a ETF trzích. Jako první trh bych se rád podíval na trh e-mini SP500 a jeho březnový futures kontrakt. Jak vidíte, již obchoduji kontrakt březnový, nikoliv ještě prosincový, protože právě na březnovém je daleko lepší volume.

Trh se se již měsíc a půl nachází v prudkém uptrendu. Jeho pohyb je silný a zcela bez nějaké korekce. Z technického hlediska nám indikátor RSI indikuje, že trh e-mini SP500 je již překoupený. Dále lze vidět klesající volatilitu trhu, které by mohla být zapříčiněna nižší ochotou nakupujících obchodníků dále nakupovat. Právě toto jsou pro mě opěrné body pro hypotézu, že v nejbližších dnech by s velkou pravděpodobností mohla přijít korekce. Tato korekce by se z mého pohledu mohla dostat k oblasti předchozí resistance a v této oblasti by mohlo dojít k odrazu trhu zpátky do longu.

Dalším trhem je komoditní trh březnové kukuřice. Kukuřice se aktuálně nachází v oblasti resistance. Pohybuje se mezi svými dvěma klouzavými průměry, přičemž pomalý klouzavý průměr s periodou 200, nám značí dlouhodobý klesající downtrend. Krátkodobý trend trhu kukuřice je podle rychlého klouzavého průměru s periodou 50 naopak v uptrendu. Jelikož se trh nachází v nebezpečné oblasti a jeho klouzavé průměry nejsou v souladu, neobchoduji a stojím stranou.

Na trhu zlata, a jeho únorovém kontraktním měsíci, právě probíhá korekce do platného downtrendu. Zlato se odrazilo od svého rychlého klouzavého průměru. V průběhu pátku byla ideální příležitost ke vstupu do krátké pozice na tomto trhu. Potenciál na dosažení zisku k předchozímu low je dostatečný.

Trh sójových bobů, konkrétně lednový kontraktní měsíc, aktuálně vytváří ukázkovou cenovou formaci, značící pokračování dlouhodobého trendu. Dlouhodobý trend nám značí pomalý klouzavý průměr, který má aktuálně klesající tendenci a cena se nachází právě pod ním. V tuto chvíli se mi tedy jeví nejpravděpodobnější scénář, spekulovat na pokles trhu.

Na ETF trzích se mi líbí sektorové ETF-ko XLE, což je ETF fond zaměřený na energetický sektor. U ETF spekuluji pouze na růst, do shortu ETF-ka zásadně neobchoduji. Tento trh již téměř půl roku poměrně klesá a aktuálně se nachází na supportu. V dlouhodobém horizontu je cena tohoto trhu poměrně nízko, a proto se mi jeví jako vhodný kandidát pro investory, kteří rádi nakupují levně a chtějí tento trh držet dlouhodoběji.

Zajímavým akciovým kandidátem jsou pro mě akcie firmy Salesforce.com. Tento trh se nachází v dlouhodobém rostoucím kanálu. Aktuálně se pohybuje na úrovni svých klouzavých průměrů a tvoří korekci do platného uptrendu. Potenciál trhu je dostatečný.

Dnešní videem jsem vám chtěl demonstrovat to, jakým způsobem lze analyzovat a číst trhy. Vidíte, že k tomu nejsou potřeba žádné složité výpočty ani různé sofistikované matematické formule. Stačí nám pouze pár nástrojů a jednoduchá logika. Dále bych rád zdůraznil jednu věc. Vždycky, při každé činnosti, a jinak tomu není ani u obchodování na burze, je potřeba mít nějaký systém. V našem případě se jedná o obchodní systém, tzn. soupis jasně daných vstupních a výstupních pravidel. Je potřeba tento systém obchodovat konzistentně, tzn. obchodovat pravidelně a přistupovat ke každému obchodu a jeho výsledku pouze jako jednomu z mnoha. Obchodování na burze není o předvídání. Obchodování na burze je o tom, mít funkční obchodní systém, který nám s určitou pravděpodobností dokáže předpovědět nejpravděpodobnější směr pohybu trhu. Je tedy možné, že následný vývoj právě mnou zmíněných obchodů nepotvrdí moje hypotézy, nicméně jak jsem již řekl, k úspěšnému obchodování na burze není potřeba mít neustále pravdu.

[feature_box_creator style=“1″ width=““ top_margin=““ bottom_margin=““ top_padding=““ right_padding=““ bottom_padding=““ left_padding=““ alignment=“center“ bg_color=““ bg_color_end=““ border_color=““ border_weight=““ border_radius=““ border_style=““ ]

Začínáte na burze?

Chcete se naučit obchodovat?

Chcete získat nový stabilní zdroj příjmu?

Pak je přímo pro Vás určen můj nový kurz obchodování na burze pro začátečníky!
V kurzu se naučíte vše potřebné pro Váš úspěšný start na finančních trzích.

product-design-table-white (1)

>>> ZAČÍT VYDĚLÁVAT NA BURZE <<<

[/feature_box_creator]