Před měsícem, konkrétně 8.3.2021, jsem spustil nový automatický obchodní systém na „živo“, tedy na svém obchodní účtu s reálným kapitálem. Tomuto nasazení na LIVE pochopitelně předcházelo několikaměsíční obchodování na SIM účtu. Automatický obchodní systém má za sebou první reálné obchody a já bych se s Vámi v dnešním článku rád podělil o své zkušenosti s ním a jeho dosažené výsledky.

Jedná se o první veřejnou zmínku o mém novém AOS. V předchozích příspěvcích ani videích jsem se o tomto vůbec nezmiňoval. Jednotlivé kroky v průběhu jeho vývoje jsem sdílel pouze v rámci úzké skupiny kolegů, se kterými spolupracuji, tedy nejsem žádný tajnůstkář. Vyloženě úmyslně jsem připravovaný AOS nedržel pod pokličkou, prostě jsem neměl potřebu o tomto veřejně mluvit, dokud nebudu mít v ruce konkrétní a hlavně funkční podobu AOS a zároveň první reálné výsledky.

V dalších článcích bych se svému novému AOS, jeho podobě a vývoji chtěl intenzivněji věnovat, zároveň mám v úmyslu opět pravidelně veřejně sdílet jeho výsledky, tak jak jsem to dělal v případě svého předešlého AOS.

V rámci dnešního článku shrnu výsledky mého nového AOS za období od 8.3.2021 do 8.4.2021. Jakých výsledků tedy můj automatický obchodní systém dosáhnul?

V úvodu upozorním, že se jedná o intradenní obchodní systém, tedy obchody otevírá a uzavírá v rámci jediného dne, pozice nedrží přes noc, drží je řádově několik hodin, nejméně však 2 hodiny. Frekvence obchodů bude logicky vyšší. Tento obchoduje nejsilnější americké akcie. Osobně toto v mém případě, v rámci mé trading praxe, považuji za obrovský posun, protože v minulosti se mi ještě nikdy nepodařilo vytvořit funkční, intradenní, plně!!! automatický obchodní systém na akcie.

Za sledované období 30-ti dní můj automatický obchodní systém vykázal následující statistiky:

Report výsledků AOS – první měsíc (na účtu byl ze začátku jeden cvičný obchod mimo AOS, proto úplně nesedí P/L)

AOS stále obchoduji v rámci testovacího kapitálu 10.000 USD, kdy po 3 měsících, pokud bude po technické stránce vše fungovat bez problémů, plánuji kapitál navýšit na plnou plánovanou výši. Některé technické věci co se týče samotného softwarového řešení AOS ještě ladím, nicméně na funkčnost automatu to nemá žádný vliv.

Co se týče dosažených výsledků je určitě ještě brzo dělat nějaké závěry, nicméně za úspěch považuji, že realizované obchody odpovídají obchodům z analytického software, na kterém jsem prováděl backtest – AOS po technické stránce tedy funguje jak má. Co dále považuji za potěšující zprávu je, že jsem živé obchodování nového systému nezahájil ztrátou, Murpyho zákon tedy tentokrát nezafungoval :-)