Krásný den přátelé, můj automatický obchodní systém má za sebou další měsíc LIVE obchodování a před sebou nyní máte report jeho výsledků za měsíc květen 2021.

Jak jsem zmiňoval již v předchozích příspěvcích, daný automatický obchodní systém obchoduje vybrané americké akcie z indexu S&P 500. I přestože mě cenový vývoj tohoto indexu příliš nezajímá, respektive v rámci obchodování AOS se jeho vývojem přímo neřídím, sleduji jej z jiného důvodu. Sleduji jej z důvodu benchmarku. Index posledních 9 měsíců vytváří nová maxima. Poslední měsíc, tedy v průběhu května, se cenový růst zastavil a trh neúspěšně na tato maxima několikrát zaútočil. Květnový vývoj ceny na indexu S&P 500 by se tedy dal považovat za stagnaci. Co se týče procentuálního zhodnocení, tak tento sice vykázal +0,7%, nicméně při pohledu na graf jde jednoznačně vidět zastavení a pohyb do strany.

Nutno podotknout, že korelace mého AOS a indexu je na úrovni zhruba 30%. Co to znamená? Automatický obchodní systém by měl ve většině času vykazovat výsledky nezávislé na cenovém vývoji indexu. Pochopitelně jistá závislost AOS a indexu v globálním měřítku bude patrná, nicméně na základě předchozích rozsáhlých analýz vím, že i v obdobích, kdy index výrazně ztrácel, tak AOS dokázal profitovat nebo přinejmenším držet hodnotu.

Přejděme nyní na konkrétní výsledky a statistiky, kterých můj automatický obchodní systém v květnu 2021 dosáhnul >>>

V průběhu května AOS realizoval celkem 96 obchodů. V porovnání s předešlými měsíci se jedná spíše o podprůměr, což rozhodně ale nepovažuji za nějakou anomálii ani toto nehodnotím – rozhodně se pro mě nejedná o rozhodující statistiku. Z těchto obchodů bylo 49 ziskových a 47 ztrátových, tedy AOS obchodoval s 51% úspěšností (win ratio). Poměr ztrátových a ziskových obchodů byl 1:1,3. Nejlepší ziskový obchod byla na akcii PYPL dne 11.5.2021, naopak nejhorší ztrátový obchod byl dne 26.5.2021 na akcii WBA. Pro porovnání ziskový obchod na akcii PYPL vydělal 1,5% zatímco ztrátový obchod na akcii WBA ztratil 0,7%. Za měsíc květen 2021 můj automatický obchodní systém vydělal +3,6%. Maximální pokles kapitálu (DD drawdown) byl ve výši -3,76%. Od začátku živého obchodování LIVE, tedy od 8.3.2021 do dnešního dne 8.6.2021, můj automatický obchodní systém zhodnotil investovaný kapitál o 13,1%.

Automatický obchodní systém – předchozí reporty: