Krásný den přátelé, můj nový automatický obchodní systém AOS má za sebou další měsíc live provozu. V dnešním článku se podíváme na jeho detailní statistiky za měsíc duben 2021.

Tento svůj automatický obchodní systém obchoduji živě od 8.3.2021, kdy výsledky a první živé zkušenosti s ním za první měsíc jeho obchodování jsem shrnul v předchozím článku, který najdete ZDE>>>

Daný automatický obchodní systém, tedy samotná strategie i softwarové řešení AOS, je kompletně můj vlastní výtvor. Tuto strategii neobchoduji na nějakém komerčním software (např. Tradestation, Amibroker, NinjaTrader, MultiCharts nebo nedejbože MetaTrader), ale obchoduji ji tedy na svém vlastním software. V průběhu měsíce jsem opět provedl drobné technické vychytávky software za účelem co největšího snížení rizika tzv. černé labutě, kdy tyto týkaly se zejména komunikace s obchodním účtem a zadáváním obchodních příkazů. Změny ve strategii neprovádím ani neplánuji (toto doporučuji každému, tedy po nasazení strategie do živého obchodování, provádět její změny pouze v nezbytně nutných případech, neměnit její nastavení každý měsíc… strategie se měla testovat a ladit v rámci backtestů a případně simulovaného obchodování).

Jakých výsledků tedy můj automatický obchodní systém v měsíci dubnu 2021 dosáhnul?

Za toto období od 1.4.2021 do 30.4.2021 AOS realizoval celkem 153 obchodů. Někdo si možná říká, že je to poměrně dost obchodů, ale vzhledem k tomu, že tento můj automatický obchodní systém obchoduje intradenně, jedná se tedy o standardní počet obchodů. Procentuální úspěšnost ziskových obchodů byla v daném měsíci lehce pod očekávaným průměrem, nicméně stále nad rentabilní hranicí, kdy v tomto měsíci AOS obchodoval s 50,98% úspěšností ziskových obchodů při RRR 1,14.

Počáteční stav obchodního účtu v tomto měsíci byl 10633,63 USD (obchodní účet mám CZK, je tedy potřeba počítat s aktuálním kurzem USD/CZK). Jedná se stále o jakýsi testovací kapitál. Jak jsem uváděl ve svém předchozím příspěvku, pokud nebudou žádné technické problémy s AOS, což s největší pravděpodobností nebudou (AOS jsem ještě před nasazením do LIVE obchodoval na SIM a vše bylo v pořádku), kapitál navýším na plnou plánovanou výši. Konkrétní časový úsek ještě přesně nevím, zabývám se nyní myšlenkou navýšit kapitál po nějakém vyšším drawdownu. Minimálně však do začátku prázdnin k navýšení nedojde, pro své klidné spaní chci mít AOS plně otestován i na reálných živých trzích. Konečný stav obchodního účtu ke konci dubna 2021 byl 10925,88 USD, což dělá zhodnocení ve výši +2,7%. Maximální pokles kapitálu v daném měsíci byl -3,76%.